Bitcoin 58.000 Dolara Yaklaşırken Ünlü İsim “Hızlı ve Derin” Çöküş Uyarısı Yaptı

Bush’un eski konuşma yazarı David Frum, Bitcoin için “hızlı ve derin” çökecek uyarısı yapıyor. Bitcoin gitgide daha yüksek seviyelere doğru yükselmeye devam ediyor. Ancak yeni eleştirmenler de gün yüzüne çıkıyor.

Bitcoin İçin Yeni Bir Eleştirmen

Bitcoin bu kez Bush’un eski metin yazarı olan Kanadalı-Amerikalı siyaset uzmanı David Frum’un dilinde idi.

Bir dizi tweet’te Frum, faiz oranları yükselirse Bitcoin’in “hızlı ve derin” çökeceğini tahmin ediyor:

“Faiz oranlarının arttığını ve Bitcoin tutmanın fırsat maliyetinin yükseldiğini düşünün. Bu durumda Bitcoin fiyatı ne kadar hızlı ve derin bir şekilde düşer?”

Frum ayrıca kara para aklama ve Çin’in kripto para birimi üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu iddialarına da yer verdi. Ancak bu iddiaların artık kabak tadı verdiğini de belirtelim.

Çıkış Yolunu Yazdırmak

MSNBC katılımcısı, Bitcoin tutkunlarından kısa sürede bazı geri tepkiler aldı. Diğer taraftan Castle Island Ventures’tan Nic Carter, faiz oranlarının yükselmesi durumunda şirketler sektörünün iflas edeceğini iddia ediyor

“Faiz oranları yükselirse, şirketler kesimi ve hükümet iflas edecek. Hangisinin daha muhtemel olduğunu düşünüyorsunuz. Her şeyin iflasını mı isteriz yoksa çıkış yolumuzu mu ararız?

Ayrıca Ari Paul Chains’in kurucusu, yükselen faiz ortamının neden olası olmadığını da açıkladı:

“Merkez bankası para basmaya devam ederken, faiz oranlarının yükselmesi için ne olması gerektiğini düşünün. Buna göre, her zamankinden daha fazla likidite ile bile, muazzam boyutta net devlet borcu satıcıları olması gerektiği anlamına gelir. Artan faiz ortamında bu nakit nereye gider?”

Son olarak Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde, son derece düşük faiz oranlarının muhtemelen uzun yıllar boyunca kalacağının sinyalini vermişti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir