Yatırım Şirketi Yöneticisi Ethereum İçin Kurumsal FOMO’ya İşaret Etti!

Yatırım şirketi CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, kurumsal yatırımcıların ikinci en büyük kripto varlığını çevreleyen FOMO’nun patlamasıyla Ethereum (ETH)’a yönelmeye başladığını söylüyor. FOMO (fear of missing out), “kaçırma korkusu” olarak dilimizde yer edindi.

Yeni bir Fox Business röportajında Demirörs, bir dizi kripto şirketi ve yatırım aracı arasında ETH’ye toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’ın, önde gelen akıllı sözleşme platformu 2.000 doların altında konsolide olurken ETH’ye kurumsal ilginin hızla arttığına tanık olduğunu bildirdi:

“Diğer kripto varlıkları söz konusu olduğunda, CoinShares’te öncelikle Bitcoin’de yönetim altında 4 milyar dolarlık varlığımız mevcut. Ancak geçen hafta, halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon akışlarını izledik.

Geçen hafta girişlerin %80’i, yani yaklaşık 175 milyon dolar Ethereum yatırım ürünlerine gitti. Daha önce hiç böyle bir kurumsal ilgi görmemiştik.”

Demirörs, şirketlerin amiral gemisi kripto para birimiyle gelen riskleri azaltmak için Bitcoin dışındaki kripto varlıklarına da fon tahsis ettiğini ekledi:

“Manzara değişiyor. Firmaların, şirketlerin Bitcoin’e fon tahsis ettiğini görüyoruz. Ancak yatırımcılar aynı zamanda bu bilançoların çeşitlendirilmesine yardımcı olmak için uzun vadeli potansiyele sahip olabilecek diğer dijital varlıklara da bakıyor.”

Demirörs ayrıca Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkisini paylaştı:

“Tesla’nın şu an bilançosunda Bitcoin olması ve Tesla’nın her S&P endeks fonuna 20 Aralık’ta eklenmesi ile kurumsal hazinelerde çok daha fazla Bitcoin kapsamı olacak. Bunun, yatırımcı eğitimi ve farkındalığı açısından hepimizin heyecanlanabileceği bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Ethereum fiyatı ivme kazanmış durumda

Demirörs’ün yorumlarının yanı sıra en büyük altcoin olan Ethereum, gün boyunca yükselmeye devam etti. Sabah saatlerinde 1.684 dolara kadar düşen ETH, yazım sırasında yüzde 1’lik bir yükseliş ile 1.823 dolar civarında işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere yakın bir zamanda Real Vision CEO’su Raoul Pal,  Ethereum (ETH)’un bu döngüde 20.000 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir