Ünlü Analistlerden Tahminler: Altın Fiyatları Aralık’tan Sonra En İyi Hafta İçin Yolda!

Spot altın fiyatları, bugün yüzde 0,47 düşüşle ONS başına 1.817 dolara geriledi. Fiyatlar bu hafta şimdiye kadar %0,5 arttı. Altın yatırımcılarının endişeli bekleyişi ise devam ediyor. Peki altın şimdi nereye gidiyor? Yeni dipler mi yoksa zirveler mi beklemeliyiz? Bu sorular ve daha fazlasının cevabını makelemizde ele aldık…

Kyle Rodda: ABD istihdam rakamları, altın üzerinde baskı oluşturmuş olabilir

Dolar ve Hazine getirilerinin yükselmesi nedeniyle altın Cuma günü gevşedi. Ancak ABD’nin daha fazla teşvik beklentisi sarı metali desteklediği için fiyatlar üç ayın en iyi haftasında seyrediyordu. Spot altın fiyatları, bugün yüzde 0,47 düşüşle ONS başına 1.817 dolara geriledi. Fiyatlar bu hafta şimdiye kadar %0,5 arttı. ABD altın vadeli işlemleri %0,3 düşüşle 1.821,10 dolara geriledi. IG Market analisti Kyle Rodda, konuya yönelik şunları söyledi:

ABD istihdam rakamları, piyasanın bir miktar enflasyon riski hissinden bahsetti ve bu altın üzerinde baskı oluşturmuş olabilir.

Kyle Rodda: Altın fiyatları için daha büyük resim olumlu olmalı

ABD işsizlik başvuruları geçen hafta biraz düştü, ancak yüksek seviyelerde kaldı. Kyle Rodda, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mevcut para ve maliye politikası karışımı nedeniyle altın için daha büyük resim olumlu olmalı. Ancak altın daha düşük seviyelerde seyretmesine rağmen bu şu an için çok yapıcı bir görüş değil.

Asya’nın birçok bölgesi Çin yeni yıl tatili nedeniyle kapalı kaldığından, ticaret sessizdi. Dolar ve 10 yıllık ABD Hazine getirileri altın’ın cazibesini azaltarak daha yüksek eğilim sergiledi. ABD Başkanı Joe Biden, 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketinin tamamlanmasının ardından bu ay Kongre’den altyapıya ciddi yatırım yapmasını istemeyi planlıyor.

ANZ analistleri: Altın desteklenmeye devam ediyor

ANZ analistleri ise yeni raporlarında altın piyasasına yönelik şu açıklamalarda bulundu:

ABD’deki teşvik önlemlerinin hayaleti yükseldikçe altın desteklenmeye devam ediyor. Duyarlılık hala güçlü…

Analistlere göre, altın Aralık ayının başından bu yana en iyi haftasını %7.6′lık bir kazançla kaydetmeye hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın ile ilgili diğer tahminler için “Ünlü Uzman Uyardı: Altın Fiyatları, Bu Seviyeyi Kırarsa Korkunç Düşebilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir