4 Uzman Altın’ın Gelecek Hafta, Mart’ta ve Aralık’ta Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Altın fiyatları son dönemde düşüş trendinde ve piyasa analistlerine göre bu düşüş devam edebilir. Son analizlere göre, sarı metal zirveye ulaşmış olabilir. İşte popüler isimlerden altın tahminleri…

İşte popüler isimlerden sıcak altın tahminleri

Yeni analizlere göre, ekonomik iyileşme ve güçlü ABD dolarının sinyalleri arasında altın fiyatı zirveye çıkmış olabilir. Analistlere göre, altın fiyatı bu yıl ONS başına ortalama 2.000 doların altında olabilir.

Georgette Boele: Altın’ın zirve yaptığını düşünüyoruz

ABN Amro’da kıdemli döviz ve değerli metaller stratejisti olan Georgette Boele, bir araştırma notunda önemli öngörülerde bulundu. Georgette Boele’e göre, altın fiyatları için veriler negatif, bu nedenle altın’ın zirve yaptığını düşünüyor. Georgette Boele konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi biraz daha yüksek ABD nominal ve reel getirileri, daha az güvercin FED ve dolarda ılımlı bir artış bekliyoruz. 

ABN Amro analistleri: Mart ayında ONS başına ortalama 1.800 dolar olabilir

Değerli metal, geçtiğimiz günlerde üst üste dört gün boyunca hızla yuvarlandı ve ONS fiyatı 1.800 doların altına düştü. Analistler, fiyat düşüşlerini güçlenen dolar ve artan ABD Hazine getirilerine bağladı. ABN Amro, gözden geçirilmiş altın fiyat tahmininde, külçe altın’ların Mart ayında ONS başına ortalama 1.800 dolar olabileceğini, ancak önümüzdeki aylarda daha fazla düşüş yaşayabileceğini söyledi. Tahminlerine göre, Aralık 2021’e kadar fiyatlar 1.700 dolar civarında olabilir. Georgette Boele konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Görünüm keskin bir şekilde kötüleşti. Artık daha yüksek altın fiyatları beklemiyoruz.

Kitco analistleri: Sarı metal bu hafta yükselecek!

Bununla birlikte, bazı endüstri kaynakları altın’ın önümüzdeki birkaç gün içinde kazanç kaydetmesi beklerken, piyasadaki mevcut hava karışık. Kitco’nun yeni altın anketinde, analistlerin yüzde 64’ü sarı metalin gelecek hafta yükselebileceğini söyledi. Main Street yatırımcılarının yaklaşık yarısı (yüzde 48) altın’da artış olacağı yönünde bahse giriyor. Bunların yaklaşık üçte biri altın fiyatları üzerinde düşüş eğilimi gösterirken, yüzde 21’i tarafsızdı.

Ole Hansen: Gümüşün en son performansı altın’da baskı oluşturdu

Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen’e göre, gümüşün en son performansı, daha güçlü dolar ve yükselen tahvil getirileri nedeniyle düşüşe geçen altın üzerinde de baskı oluşturdu. Ole Hansen konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gümüş düzeltmesi, Ekim ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşan dolara karşı korunma sağlamaya çalışırken altın’ın zayıflığını daha da kötüleştirdi. Bu aşamada tahvil getirilerinde yeniden artış görüldü, büyük ölçüde ABD’deki toparlanma ve büyüme beklentileri artıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir