Popüler Analist: Altın Fiyatı Şimdi Sırasıyla Bu Seviyeleri Görebilir!

Altın fiyatı (XAU/USD), karışık ABD istihdam verilerinin ortasında ABD doları baskı altında kaldığı için, 1.800 doların üzerinde toparlanıyor. Popüler finans uzmanı ve analist Dhwani Mehta ise altın tahminlerini paylaşıyor. İşte analistten kritik seviyeler…

Finans uzmanı ve analist: Altın fiyatı sırasıyla bu seviyeleri görecek!

Altın fiyatları 1.800 doların üzerinde toparlanıyor. Finans uzmanı ve analist Dhwani Mehta’a göre, Başkan Biden’ın uzlaşma prosedürü adı verilen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle ilerleyen demokratlar, boğaları destekliyor. Bununla birlikte Dhwani Mehta’agöre, ABD faizlerindeki yükseliş, reflasyon işlemlerinin ortasında Hazine tahvillerine olan talebin azalması nedeniyle, sarı metaldeki toparlanmayı iki ayın en düşük seviyesi olan 1.785 dolarda sınırlayabilir. Peki Altın fiyatı teknik tablolarda nasıl konumlanıyor?

Teknik Confluences Göstergesi’ni baz alan analiste göre,  altın şimdi küçük direncini 1.816 dolarda test edebilir. Alıcılar bu seviyenin üzerinde bir yer bulursa analiste göre, 1.820 dolarlık bir sonraki güçlü engel test edilebilir. Bu seviye, Dhwani Mehta’a göre kritik bir noktaya işaret ediyor. Daha da yukarıda analiste göre, 1.823 dolardaki bir saatlik SMA100, yükseliş taahhütlerine meydan okuyacak ve bir günlük SMA5 olan 1.827 dolara doğru kapılar açacak. 

Dhwani Mehta: Düşüş durumunda 1.800 dolarlık pivot noktası bir kez daha oyunda olacak!

Dhwani Mehta’a göre, 1.827 doların üzerinde bir kırılma, bir günlük R2 pivot noktasını 1.829 dolarda test edebilir. Alternatif olarak düşüş durumunda analiste göre, anında destek, (önceki düşük bir saatlik ve bir günlük Fibonacci 23.65’in yakınsaması olan) 1.810 dolarda yer alıyor. Satıcılar daha sonra Dhwani Mehta’a göre, bir saatlik SMA50, bir haftalık %23,6 Fibonacci ve bir günlük Fibonacci %38,2’in kesişme noktası olan 1.807 dolarda güçlü bir desteği hedefleyecek.

Analiste göre, bir önceki ayın en düşük seviyesi olan 1.803 dolar, bir miktar destek sağlayabilir. Bunun altında Dhwani Mehta’a göre, bir günlük S1’in 1.800 dolarlık pivot noktası bir kez daha oyunda olacak. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın ile ilgili daha fazla analist tahmini için “4 Uzman Altın’ın Gelecek Hafta, Mart’ta ve Aralık’ta Göreceği Seviyeleri Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir