Ünlü Yatırımcı: Bitcoin Sıfır’a Altın ise Bu Devasa Seviyelere Gidiyor!

Popüler altın savunucusu, aynı zamanda sadık bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, kritik tahminlerde bulunuyor. Birçok kişinin yükseliş tahminleri yaptığı Bitcoin için Peter Schiff, sıfır’a işaret ediyor. Peter Schiff, altın’ın ise iki yıl içinde 50.000 dolara ulaşacağını vurguluyor.

Peter Schiff: Bitcoin fiyatında 100.000 dolar geçici ama sıfır kalıcı

Bitcoin fiyatının 50.000 doların üzerinde yükselmesinin ardından Peter Schiff, fiyatın potansiyel olarak 100.000 dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor. Ancak altın savunucusu, fiyatın orada durmayacağını sözlerine ekliyor. Peter Schiff, Bitcoin’in hala bir balon olduğu ve varlığın değerinin, fiyatlar sıfır’a düşebilecek kadar hızlı hareket ettiğini belirtiyor. Peter Schiff konuya yönelik şunları söyledi:

 Artık Bitcoin 50.000 dolara ulaştığına göre, 100.000 dolara kadar bir hareketin göz ardı edilemeyeceğini kabul etmeliyim. Ancak sıfır’a inme de göz ardı edilemez. 100.000 dolara kadar geçici bir hareket mümkün olsa da sıfıra doğru kalıcı bir hareket kaçınılmazdır. Kumar oynamak istemiyorsan altın al.

Peter Schiff: Altın alın! Fiyatlar iki yıl içinde 50.000 doları görecek

Peter Schiff’in dijital para birimleri konusundaki yaklaşımı son yıllarda değişmedi. CNBC’ye konuk olan Peter Schiff, altın fiyatlarının iki yıl içinde 50.000 dolara ulaşacağını belirtti. Altın Bitcoin’e karşı zemin kaybetmeye devam ediyor. Peter Schiff gibi altın savunucuları için temel tartışma konusu, Bitcoin’in bir balondan başka bir şey olmadığıdır. Peter Schiff konuya yönelik şunları söyledi:

Bir finansal varlık, fiyatı temelindeki bugünkü değeriyle veya gelecekteki değeriyle ilgili makul bir beklentiyle ilişkili olmadığında ve fiyatın değerlenmesine ilişkin yatırımcı kanaatinin yüksek ve kayıp korkusu düşük olduğunda bir balonun içindedir. 50.000 dolarlık Bitcoin, hepsinin en büyük balonu…

Peter Schiff’in açıklamalarına rağmen, Bitcoin sürekli olarak altın’dan daha iyi performans gösteriyor. Peter Schiff, argümanı için destekleyici bir nokta olarak BTC’nin yeni zirveleri sürdürmedeki istikrarsızlığına işaret ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir