Ripple Davası Yarın! Eski SEC Başkanı: Dava 2 Şekilde Bitebilir

Daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu dava nedeniyle XRP devasa bir çöküş yaşadı ve 33’den fazla platformun desteğini kaybetti. Merakla beklenen Ripple davası için ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. Eski SEC Başkanı Mary Jo White ise Fortune’a verdiği demeçte önemli açıklamalarda bulundu. Mary Jo White, SEC’in Ripple’a yönelik yürütülen yasal savaşta tamamen hatalı olduğunu belirtti.

Eski SEC Başkanı: SEC, Ripple davası kapsamında tamamen hatalı!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC, XRP’nin piyasaya sürüldüğü günden bu yana bir menkul kıymet olduğunu vurguluyor. 

Piyasayı derinden etkileyen Ripple davası için ön duruşma ise 22 Şubat tarihinde yapılacak. İkili hakim karşısına ilk kez yarın çıkacak. Eski SEC Başkanı Mary Jo White ise yeni verdiği bir röportajda SEC ve Ripple arasındaki yasal savaşı yorumladı. Mary Jo White, SEC’in Ripple’a yönelik iddialarda tamamen hatalı olduğunu belirtti. Ayrıca Mary Jo White, Ripple’ı dava kapsamında SEC’e karşı savunacak avukatlar arasında yer alıyor. Mary Jo White konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunu farklı şekilde anlatmaya gerek yok. SEC, yasal açıdan ve gerçeklere göre, tamamen hatalı… Eski bir ABD savcısı ve SEC Başkanı olarak sonuçlanmasının bu kadar uzun süreceğini bildiğiniz bir davayı açmamanız gerektiğini de bilirsiniz. Böyle bir adımı attıktan sonra kapıdan çıkıp gidemezsiniz….

Mary Jo White davanın sonucunu da öngörmeye çalışıyor: 2 şekilde bitebilir!

Mary Jo White açıklamalarında SEC’in kripto paralara yönelik önceki kararlarına dikkat çekiyor. Mary Jo White ajansın Bitcoin ve XRP’den sonra piyasaya sürülen Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını onayladığını da belirtiyor. Mary Jo White davanın sonucunu da öngörmeye çalışıyor ve Ekim ayında mahkemeden bir özet kararın çıkabileceğini vurguluyor. Eski SEC Başkanı’na göre, Ripple ve SEC Ekim ayından önce bir anlaşmaya varmayı da tercih edebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir