Elon Musk’tan Yeni Bitcoin ve Ethereum Yorumu!

Gezegendeki en zengin insan, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Peter Schiff’in Bitcoin’e karşı söylemine yanıt verdi. Schiff’in gizlice Bitcoin (BTC) tutuyor olabileceğini söyledi. Ayrıca Bu sırada, dün akşam saatlerinde Twitter’daki profil fotoğrafını Bitcoin logosunu içerecek şekilde değiştirdi.

Peter Schiff yine Bitcoin’i yerden yere vurdu

Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’inde, Bitcoin’i nakitten adha az aptalca bir likidite biçimi olarak değerlendirmişti. Ayrıca ABD Merkez Bankası’nın sürekli niceliksel genişleme programları sayesinde USD değer kaybederken, mevcut ekonomik durumda “sadece aptal birinin başka bir yere bakacağını” belirtti.

Musk, Tesla’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 1.5 milyar dolarlık alımını, bu şekilde açıkladı.

Ancak açık bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, buna yanıt vererek Elon Musk’ın hem BTC hem de fiat para birimlerinin “çöp” olduğuna inandığı sonucuna vardı.

Elon Musk’tan Schiff’e cevap: Kripto paranız da olabilir

Tesla CEO’su, Schiff’e, kendisinin yalnızca Bitcoin’den nefret ediyormuş gibi davranabileceğini ve gerçekte Schiff’in altın olarak “kripto parası olabileceğini” belirterek yanıt verdi.

Musk’ın bu varsayımı kısmen, kripto topluluğunun daha önceden de bildiği üzere Schiff’in birçok Bitcoin karşıtı tweet atmasından kaynaklanıyor olabilir. Nouriel Roubini (Dr. Kıyamet) veya diğer BTC eleştirmenlerinden daha fazla anti-Bitcoin tweet’i var.

Ayrıca Musk, parayı insanların takas sırasında herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmasını sağlayan veirler olarak tanımladı. Bu veriler her zaman kusurlu, diye tweet attı. Ayrıca Bitcoin’in tüm bu dezavantajları en aza indirgemek için gelişebileceğini ekledi.

Ayrıca Musk, “bununla birlikte, Ethereum ve Bitcoin oldukça yüksek seviyelerde görünüyor,” dedi. Son 24 saat içerisinde bu iki coin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Elon Musk’ın profil fotoğrafında Bitcoin var!

Ayrıca Elon Musk, Twitter resmini bir Bitcoin resmine çevirdi ve “sadece bir günlüğüne” tweet attı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir