Bitcoin Fiyat Hedefini İki Kat Artıran Fundstrat’tan Çarpıcı Ethereum Açıklaması

Yatırım araştırma şirketi Fundstrat, 2021 Bitcoin fiyat tahminini iki katından fazla artırdı. Ancak Ethereum’un en iyi kripto para birimini önemli ölçüde geride bırakacağına dair görüşleri var.

Fundstrat’ın lider dijital varlık stratejisti David Grider, yatırım araştırma firmasının Bitcoin fiyat hedefini iki buçuk kat artırdığını söylüyor.

“İki hafta önceki 2021 kripto görünüm raporumuzda, BTC’deki hedefimizi 40.000 $’dan 100.000 $’a yükselttik.”

Bitcoin Hedefini Etkileyen Faktörler

Firma, güncellenmiş BTC hedefini etkileyen sayısız makro ve mikroekonomik faktörden bahsetti. Bunlardan bazıları kurumsal FOMO (kaçırma korkusu) ile ilgiliydi. Ayrıca zayıflayan bir dolara dair kamu beklentileri, varlığı çevreleyen daha fazla düzenleyici netlik ve genel olarak güçlü bir hisse senedi yükselişi de faktörler arasında yer aldı.

Fundstrat’ın Ethereum için tahmini, Bitcoin tahmininden daha da yüksek. Bloomberg geçen ay Fundstrat’ın 2021 Ethereum fiyat hedefini 10.500 dolara çıkardığını ifade etmişti.

Grider, Ethereum’u tüm kripto para birimleri arasında ‘en iyi risk-ödül oranına’ sahip olarak tanımlıyor. Dijital varlık stratejisti, “blok zinciri bilişiminin bulutun geleceği olabileceğini” tahmin edecek kadar ileri gidiyor.

Değer Deposu

Fundstrat’ın yeni BTC hedefiyle ilgili Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Grider, şirketlerin neden Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklarına yatırım yapmaya devam edeceklerine ilişkin analizini genişletiyor. Sektöre verilen desteğin, enflasyona karşı bir korunma arzusundan daha fazlası tarafından motive edildiğine dikkat çekiyor. Ona göre Bitcoin bir değer deposu seçeneği.

“Bu ağlar tarafından sağlanan çok sayıda fayda var. Ayrıca bazı kurumsal iş modelleri için çok yıkıcı olabilir. Bu nedenle kripto varlıklarından bazılarına sahip olmak istemenizin gerçek nedenleri var. Bir kesinti önlemi olarak veya bunun ücretsiz bir yolu olarak işinizin gelirini artırmak istiyorsunuz.

Teknoloji işletmeler için nasıl gerçekten etkili olabilir? Ayrıca dönüştürücü olmak için neler yapabilir? Kripto ağlarında gördüğümüz şey, bir organizasyon modelinin yeni biçimleridir. İnternet gibi bir şey. Daha fazla işletme ve kullanıcı bu alana katıldıkça, bunların değeri artacak. Diğer taraftan faydası da artacak. İnsanlar katılıyor çünkü bu teknolojide gerçekten yıkıcı bir fayda var.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir