Bitcoin Satın Alacağını Duyuran Şirket BTC Tahminini de Paylaştı: “10x”

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir finansal danışmanlık şirketi olan Motley Fool, 18 Şubat’ta kripto paranın 10x potansiyele sahip olduğunu söylerken, kendi hazinesinden de 5 milyon doları Bitcoin satın almak için ayıracağını duyurdu. Motley Fool, bir şirket olarak, şimdiye kadar BTC hakkında kamuya açık bir duruş sergilememiş olsa da, kripto ile ilgili yayınladığı içeriğin çoğu, Bitcoin’i bir yatırım olarak değerlendiriyor.

Bununla birlikte şirket, şu anda Discovery 10X hizmeti ile, 10 ila 15 yıl içinde “10 kat getiri sağlama potansiyeline” sahip yatırımları önerdiği bir danışmanlık hizmeti olan Bitcoin’i öneriyor. Bitcoin, 15 yılda 10 kat yükselebilecek 40 yatırımın bulunduğu bir listede önerilen tek kripto para birimi.

Motley Fool’un resmi açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

“10X kampanyamızda, önümüzdeki beş, 10, 15 yıl içinde değeri 10 kat artırma potansiyeline sahip yatırım fırsatları bulmaya odaklanan yeni bir çözüm oluşturduk.

Bu kampanyada, bu gerçek para 10X portföyünün bir parçası olarak bir kripto para birimi önerdiğimizi vurgulandı. Şimdi size hangi kripto para birimini önerdiğimizi söylüyoruz:

10X gerçek para portföyümüzde Bitcoin tavsiye ediyor ve satın alıyoruz. 10X portföyümüzde temelde tuttuğumuz bir fon olacak. Önümüzdeki 15 yıl içinde bir noktada potansiyel olarak 10 kat getiri sağlayabilecek bir yolda olduğuna inandığımız 39 başka hisse senedi var. Bitcoin’in bu getirileri de sağlayabileceğine inanıyoruz.”

The Motley Fool, 5 milyon dolarlık Bitcoin satın alacak

Duyurularına göre şirket, önümüzdeki haftalarda kendi bilançolarında 5 milyon dolarlık BTC satın alacak. Ayrıca şirket, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin kısa vadede çok değişken olmaya devam edebilirken, çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak uzun vadede bugünün seviyelerinden 10 kat daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu Bitcoin yatırımını uzun yıllar tutmayı planlıyoruz.

Yatırımcılara genel olarak en az 30 hisse senetleri olmasını, en az beş yıl tutmayı hedeflemelerini tavsiye ederiz. Bu 10X portföyünden başlayarak Bitcoin, The Motley Fool’un kendi parasıyla desteklenen, çeşitlendirilmiş bir portföyde bulunan varlıklardan biri olacak.”

Şirket, Bitcoin’e yatırım yapmalarının üç ana nedeni olarak ise şunları gösteriyor:

  1. Uzun vadede altından daha etkin bir değer deposu olacağına inanmaları,
  2. Önümüzdeki on yılda fiyatı istikrarlı hale gelirse, bir işlem aracı haline geleceğine inanmaları,
  3. Enflasyona karşı verimli bir koruma sağlayabileceğine inanmaları.

Şirket son olarak, Bitcoin ETF’lerinden satın almadıklarını, doğrudan BTC satın alacaklarını belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir