Yükselen Bitcoin Dominansı Altcoinleri Riske Atarken BTC Fiyatı Bu Seviyeleri Gördü

Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ediyor. Ancak rallinin devam etmesi için bir kilit destek seviyesinin tutulması gerekiyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Mevcut Bitcoin (BTC) fiyat boğa koşusu şu anda neredeyse durmayacak gibi. Çünkü BTC 17 Şubat’ta yeni bir yükselişe başladı.

50.000 $ seviyesindeki psikolojik direnci Bitcoin en sonunda geçti. Bu seviyeyi geçmek için BTC önceki haftalarda hamleler yapmıştı. Buna ek olarak, bankalar BTC’ye olan ilgilerini açıklıyor. Örneğin ilk Alman şirketi bugün konumunu açıklarken daha fazla halka açık şirket Bitcoin kervanına atlamaya başlıyor.

Bu ralli artık 63.000 dolara kadar uzayabilir. Bu arada, altcoinler BTC kurlarında bir miktar acı hissediyor. Bu bağlamda, Bitcoin hakimiyeti tekrar yükseliyor. Asıl soru, Bitcoin’in bu koşuyu devam ettirip ettirmeyeceği şeklinde. Diğer taraftan başka bir soru da altcoinlerin BTC kuru karşısında düşüp düşmeyeceği.

Bitcoin Kritik Seviyelerde

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz birkaç hafta içinde yükselişe geçti. Ancak bir geri çekilme durumunda bazı potansiyel destek alanları oluşturdu.

40.000 dolar seviyesinin üzerindeki kırılmanın ardından 43.000-43.500 dolar seviyeleri önemli destek seviyeleri haline geldi.

Yukarıdaki grafik, BTC’nin bir sonraki ilgi noktasına doğru yükselirken bu yükselmenin devam edeceğini gösteriyor.

Bu alan 1.618 Fibonacci seviyesinde 50.000 $ bandında yer alıyor. Bu kilit seviye aynı zamanda önemli bir psikolojik engel olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle Bitcoin’in fiyatı bu direnç bölgesini başarıyla temizledi ve şu anda daha yüksek seviyeye tırmanmaya çalışıyor.

Şimdi kritik alan 47.250-48.000 dolar arasında bulunuyor. Desteği sürdürdüğü sürece Bitcoin’in fiyatı 54.000-55.500 $’a yükselmeye devam edecek.

BTC Fiyatı İçin İzlenecek Temel Fibonacci Seviyeleri

Bitcoin için günlük grafik, ralli devam ederse bir sonraki ilgi noktalarını gösterir. Fiyat keşfinde böyle bir fiyat artışı sırasında Fibonacci uzatma aracı, sonraki kilit seviyeleri belirlemek için kullanışlıdır.

İlk 1.618 Fibonacci seviyesine ulaşılırken, ikinci seviye 2.618 Fibonacci seviyesinde bulunuyor. Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam ederse, daha önce de belirtildiği gibi, 47.000-47.750 dolar destek alanı olduğu sürece kartlarda 63.000-66.000 dolara doğru bir ralli söz konusu.

Bitcoin Dominansı İyileşiyor

Haftalık Bitcoin dominansı grafiği, Aralık 2020’deki zirveden bu yana net bir kırılmaya işaret ediyor. Tarihsel olarak, Bitcoin dominansı Aralık ayında zirveye çıkıyor. Ardından altcoinler Ocak ve Şubat aylarında yükseliyor.

Ocak ayında ve şimdiye kadar Şubat ayında olan tam olarak buydu. Bununla birlikte, altcoinlerde bir düzeltme olması çok muhtemeldir. Bu altcoinlerin BTC kurları, bazı potansiyel destek / direnç (S / R) dönüşleri için artık bir konsolidasyon dönemi görmelidir.

Bununla birlikte, BTC’de fiyat artışı devam ederse, altcoinlerde bir düşüş söz konusu olacak. Başka bir deyişle, altcoinlerin USD değerleri aynı kalacak. Ancak BTC’ye karşı değeri düşecektir. Traderlar ve yatırımcılar bu kripto para birimi piyasası olgusunun farkında olmalıdır. Altcoin BTC kurları için ağır bir düzeltme, özellikle Bitcoin’in fiyatı 63.000 $’dan sonraki hedefe koşuyorsa muhtemeldir.

BTC İçin İzlenecek Çok Önemli Seviye

Bitcoin için 4 saatlik grafik, izlenecek kritik bir seviyeyi gösteriyor. Bir kez daha, 47.250-48.000 dolar arasındaki bölge, daha yüksek fiyatlar için tutulması gereken bir alan. Bu seviye desteği sürdürmede başarısız olursa, muhtemelen 43.000 ila 44.000 dolar arasındaki bir sonraki büyük destek bölgesine doğru önemli bir düzeltme gerçekleşebilir.

Boğalar için 55.000 dolar ve hatta muhtemelen 63.000-65.000 dolar seviyeleri önemli. BTC fiyatı yükselişine devam ederse bir sonraki hedefler bu seviyeler olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir