Dubai Merkezli Bu Şirket Bitcoin, Ethereum ve Tether Ödemelerini Kabul Ediyor

Dubai hükümetine ait serbest bölge ve onshore lisansları veren bir kuruluş olan Kiklabb, ücretlerin ödenmesi için Bitcoin, Ethereum ve Tether kabul etmeye başladı. Kiklabb CEO’su Tasawar Ulhaq, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Kiklabb topluluğunun blockchain ve fintech sektörlerindeki birkaç müşteriyle kripto para birimine ilginin arttığını gördük. Yani Bitcoin, Ethereum ve Tether’i tanımamız gerçekten an meselesiydi. Kripto para birimleri geleceğin ödeme yöntemidir.”

Kiklaabb, çalışma alanlarının yanı sıra ikamet vizeleri ve diğer iş hizmetlerini de kolaylaştıran bir şirket. Ulhaq, “Duba’ye girişi araştıran kripto para birimi sektöründeki yüksek profilli oyuncularla görüşüyoruz. Ek olarak eğitim, sağlık ve gıda teknolojisi alanlarındaki girişimlerle birlikte çalışan akıllı sözleşmeler, blockchain ve özel sermaye ile ilişkili güçlü bir yerel ve uluslararası şirket topluluğuna sahibiz,” ifadelerini kullandı.

Ülkede yürütülen çok sayıda projeyle en az 2018’den beri blockchain teknolojisini araştırıyorlar. Bununla birlikte, Dubai’de kaç kişinin Bitcoin veya Ethereum tuttuğu; krallığın hazinesinin kripto varlıkları ile çeşitlenip çeşitlenmeyeceği net değil. Ancak hükümetle ilgili işlevlerde kripto para birimlerini kabul etmeleri açısından bölgede bir ilk yaşandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir