Meltem Demirors Uyardı: Artık Portföylerinde Bitcoin Olmaması Bir Risk!

CoinShares baş strateji sorumlusu (CSO) Meltem Demirors, kurumsal yatırımcıların portföylerinde Bitcoin (BTC) olmamasının artık riskli bir durum olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

CoinShares CSO’su: Kurumsal yatırımcıların portföylerinde Bitcoin olmaması artık risk!

CoinShares CSO’su Meltem Demirors Bitcoin (BTC)’e yatırım yapmanın öneminden bahsediyor ve şunları söylüyor:

Janet Yellen’in yorumlarının oldukça incelikli olduğunu düşünüyorum, Bitcoin endüstrisini zaten düzenleyen üç harfli ajanslardan oluşan bir alfabe çorbası var. Bence Bitcoin‘in düzensiz olduğuna dair bir yanlış kanı var ve bu kesinlikle yanlış. Organizasyonumuzda uyum için çok zaman harcıyoruz. Ancak bakın gerçekleşecek olan şey, 2020’de yatırımcılar için Bitcoin’e yatırım yapmak bir riskti. 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak bir risktir. Ve bu sadece yatırımcılar değil, şirketler…. MicroStrategy, Bitcoin’e yaptığı yatırımların arkasında yükseliyor. Yatırımları sayesinde hazine rezervlerini ikiye katladı. Sadece binden fazla kurumsal şirketin katıldığı bir etkinliğe ev sahipliği yaptılar ve ayrıca artık ulus devletlerimizin, Bitcoin’in gelecekte potansiyel olarak hangi rolü oynayabileceğine ciddi olarak araştırmaya başladığını düşünüyorum.

Meltem Demirors: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin boğa koşusuna öncülük ediyor!

Meltem Demirors, bu sefer kurumsal yatırımcıların Bitcoin boğa koşusuna öncülük ettiğini, bireysel yatırımcıların ise daha küçük kripto paralara odaklandığını vurguluyor. Meltem Demirors konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin’e olan ilginin çoğu kurumlardan geliyor. Müşterilerimiz için 4 milyar dolarlık varlıkları işlettiğimiz ve yönettiğimiz yapılandırılmış ürün tarafındaki ticaret tarafındaki trendlere baktığımızda, girişlerin çoğu halka açık borsada işlem gören ürünler veya fonlar aracılığıyla yatırım yapan kurumlardan geliyor. Bireysel katılım var, ancak 2017’de gördüklerimize yakın değil. Bireysel katılımı gördüğümüz yer, Dogecoin (DOGE) gibi şeylerde… Benim görüşüme göre, Bitcoin’i gerçekten yönlendiren şey, duyarlılıktaki temel değişimdir. Ray Dalio bundan bahsediyor, BlackRock ona yatırım yapıyor, Guggenheim yatırım yapıyor. Tüm büyük ayırıcılar şimdi içeri giriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir