Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Kripto para Bitcoin, 50.000 $ civarında küçük bir dirençle karşı karşıya. Ancak bu psikolojik engeli BTC geçerse, belirli altcoinlerde büyük bir kırılma olacak.

Talep ve arz ölçümleri, bir varlığın fiyatını belirler. Bu bağlamda bir zincir odaklı veri firması olan Glassnode’dan alınan veriler, Bitcoin’in (BTC) likit arzının Haziran 2020’den beri azaldığını gösteriyor. Bu, Bitcoin’e sahip olan traderların varlıklarını satmadıklarına işaret ediyor.

Arz daralırken, artan sayıda kurumsal yatırımcı Bitcoin satın aldığı için son birkaç aydır talep artmakta.

Bloomberg kısa süre önce Morgan Stanley Investment Management’ın yan kuruluşu Cointerpoint Global’in “kripto para biriminin yatırımcıları için uygun bir seçenek olup olmayacağını araştırdığını” bildirdi.

Morgan Stanley’in web sitesine göre Counterpoint Global, “temel nedenlerle piyasa değeri önemli ölçüde artabilen” varlıklara yatırım yapmayı seçiyor. Bu, bankanın Bitcoin’in temellerine kıyasla değerinin düşük olduğuna inandığını gösteriyor.

JPMorgan Chase, sonunda Bitcoin hizmetlerini de sunabileceğini ima etti. JPMorgan’ın eş başkanı Daniel Pinto, yatırımcılar ve varlık yöneticilerinin Bitcoin kullanmaya başlaması durumunda bankanın “dahil olması gerektiğine” inanıyor. Ancak Pinto, mevcut talebin yeterince güçlü olmadığını söyledi. Bu nedenle talebin gelecekte büyüyebileceğini kabul etti.

Bitcoin son birkaç ayda keskin bir şekilde artmış olsa da, hakimiyeti 4 Ocak’ta yaklaşık %69.71’den şu anda %60.9’a düştü. Bu, altcoinlerin son birkaç haftada Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Altcoinlere bir göz atalım. Önümüzdeki birkaç gün içinde trend ihtimali olan ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Kripto Para Bitcoin

Bitcoin, güçlü bir yukarı hareketle 8 Şubat’ta 41.959,63 dolarlık direncin üzerine çıktı. Ancak o zamandan beri momentum zayıfladı. Fiyatın yükselmesine rağmen, önde gelen kripto para birimi aralıklı seviyelerde kar alımı ile karşı karşıya.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 46.000 $’ın altına inerse, düzeltme 41.959,63 $ seviyesinde güçlü desteğe doğru derinleşecek. BTC / USD kuru bu destekten geri dönerse, boğaların düşüşlerde birikim yapmaya devam ettiğini gösterecek. Bu nedenle son gelişmeler yükseliş trendinin sağlam olduğunun bir işareti.

Boğalar daha sonra fiyatı 50.000 $’da psikolojik bariyerin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu nedenle bir sonraki hedef 60.974.43 $’da yükseliş trendine devam edecek. Öte yandan, ayılar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (41.349 $) altına çekerse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (36.070 $) düşecek.

Bu seviye dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Çünkü fiyat 9 Ekim’den bu yana 50 günlük SMA’nın altına düşmedi. Dolayısıyla, bunun altında bir kırılma eğilimde olası bir değişikliği gösterecek. Diğer taraftan olumsuz taraftaki bir sonraki destek 28.850 $’dan çok daha düşük.

4 saatlik grafik, paritenin bir kırılma ile tamamlanacak ve destek çizgisinin altında kapanacak yükselen bir kama modeli oluşturduğunu gösteriyor. Böyle bir durumda parite 43.720,85 dolara ve ardından 41.959,63 dolara düşecek.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyelerden veya 20-EMA’dan çıkarsa ve takozun üzerine çıkarsa, düşüş kurulumunu geçersiz kılacak. 50.000 $’ın üzerindeki bir kırılma, 55.000 $’a hızlı bir artışla sonuçlanacak.

BCH / USD

Kripto para Bitcoin Cash (BCH), 12 Şubat’ta 539 dolarlık direncin üzerine çıktı. Bu adım, boğalardan alımları çekti. Altcoin ivme kazandı. Sonuç olarak 13 Şubat’taki 631.71 dolarlık direncin üzerine çıktı.

Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, kısa vadeli traderların son yükselişten sonra kar alımı yapabileceklerini gösteriyor. BCH / USD kurunun şimdi 631.71 $’a doğru hamle yapması söz konusu. Eğer boğalar bu seviyeyi desteğe çevirebilirse, her küçük düşüşte satın alım olduğunu gösterecektir.

Boğalar fiyatı 730.02 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendi 900 dolara ulaşabilir. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor. Bağıl güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde. Bu da boğalara avantaj sağlıyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat 631.71 $’ın altına düşerse, düzeltme 539 $’a kadar derinleşebilir.

4 saatlik grafik, ayıların 720 dolarlık direnci savunduğunu ve boğaların 650 dolara düşüşle alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 730.02 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş devam edecek.

Öte yandan, fiyat tekrar 720 dolardan düşerse, ayılar fiyatı 631.71 dolara çekmeye çalışacak. Bu desteğin kırılması durumunda, düşüş 20-EMA’ya ve ardından 50-SMA’ya kadar uzanabilir.

EOS / USD

Kripto para EOS, uzun temel oluşumundan çıktı. 9 Şubat’ta 3,95 dolarlık genel direncin üzerine çıktığında yeni bir trend başladı. Altcoin ivme kazandı. Boğalar fiyatı 13 Şubat’taki 5,4861 dolarlık direncin üzerine çıkardı.

Bununla birlikte, fiyatı 5.4861 $’ın üzerinde tutamama, kısa vadeli traderlardan kar alımını çekmiş olabilir. Bu adım, 4.5014 $’dan %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine gelecek bir düzeltme başlattı.

Fiyat bu seviyeye geri dönerse, boğalar yine fiyatı 5,4861 ila 5,6118 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 4,5014 $’ın altına çekerse, EOS / USD kuru 3,95 $’a düşecek.

Böylesine derin bir düzeltme, momentumun zayıfladığını ve paritenin birkaç gün için 3,95 ila 5,6118 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide edebileceğini gösterecek.

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’ya olan düşüşü satın aldığını gösteriyor. Parite toparlanmayı sürdürürse, boğalar yine fiyatı 5,6118 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, yükseliş eğilimi devam edecek.

Yukarı yönde bir sonraki hedef 6 dolar. Bu seviye de fiyat ölçeklenirse, yükseliş 7,50 dolara ulaşacak. Öte yandan, 20-EMA’nın altındaki bir kırılma, düzeltmeyi 50-SMA’ya kadar uzayacak.

XMR / USD

Kripto para Monero (XMR) 12 Şubat’ta 190 dolarlık direncin üzerine çıktı. Bu nedenle yükseliş trendini sürdürdü. 20 günlük EMA (174 $) ortaya çıktı ve RSI aşırı alım bölgesine geçti. Bu da boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

Ayılar şu anda psikolojik seviye noktası olan 250 doları savunuyor. Olumsuz taraftaki ilk destek 213.61 dolar seviyesi. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerine işaret edecek.

254,45 doların üzerindeki bir kırılma, ayıların tekrar sert bir direnç gösterebileceği 300 dolara yükselen bir ralli için kapıları açacak.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 213.61 $’ın altına çekerse, düzeltme 190 $’a kadar olacak. Böyle derin bir düşüş, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlamasını erteleyecek.

4 saatlik grafik, ayıların 240 ila 254,45 dolarlık direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor. Ancak olumlu işaret, boğaların çok fazla yerden vazgeçmediğidir. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 20-EMA’dan geri dönerse, güç sinyali gösterecektir.

Boğalar fiyatı genel direncin üzerine çıkarabilirse, 268 dolara ve ardından 300 dolara yükselme olasılığı yüksek. Bu yükseliş görünümünde, XMR / USD kuru 20-EMA’nın altına düşerse ve kapanırsa geçersiz olacak.

Kripto Para Tezos

Kripto para Tezos (XTZ), 12 Şubat’ta önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,4936 doları geçti. Sonrasında bugün 5,6471 dolardan yeni bir rekor kırdı. Bir varlık yeni bir zirveye ulaştığında, fiyat boğaların kontrolünde olduğunu gösterir.

Genellikle büyük bir direnç kırıldığında meydana gelen başka bir şey de fiyatın düşmesi ve kırılma seviyesini yeniden test etmesidir. Bu durumda, fiyat 4.4936 $’lık önemli seviyeye düşecek.

Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, traderların düşüşlerde alım yaptıklarını ve önceki direnci desteğe çevirdiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 5.6471 $’ın üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Başarılı olma durumunda, XTZ / USD kuru 7.1407 dolara gelecek. Parite kırılırsa ve 4.4936 $’ın altında kalırsa bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 5,40 $’ın üzerinde tutamayacağını gösteriyor. Bu durum kısa vadeli traderlardan kar alımını çekmiş olabilir. Boğalar şu anda 20-EMA’yı savunmaya çalışıyor.

Fiyat bu desteğin üzerinden geri dönerse, güç sinyali verecektir. 5.6471 doların üzerine doğru bir adım, yukarı doğru harekete devam ile sonuçlanacak. Öte yandan, fiyat 20-EMA ve 4,4936 $ desteğinin altına düşerse, düzeltme 50-SMA’ya kadar derinleşebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir