PayPal CEO’sundan Gündemi Sarsan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

PayPal CEO’su bugün çarpıcı bir açıklama yaptı. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin ve kripto paralara sahip olanların %50’si her gün uygulamayı açıyor.

Etkileşim Sayısında Artış

Çevrimiçi ödeme devi PayPal önemli bir gelişmeyi de açıkladı. Buna göre, uygulamasını kullanan kripto para sahiplerinin etkileşim sayılarında önemli bir artış olduğunu vurguladı.

“2021 Yatırımcı Günü” etkinliğinde konuşan şirketin Başkanı ve CEO’su Dan Schulman çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Bu bağlamda Schulma, kripto para birimi ticaretine izin verdikten beş ay sonra gelinen noktayı vurguladı. Kripto sahiplerinin en az %50’sinin Paypal’ın uygulamasını günlük olarak açtığını belirtti.

Bu doğrultuda PayPal şimdi dijital para sektörünü gelecekteki büyüme stratejisine doğru kritik bir segment olarak yönlendiriyor. PayPal şu ​​anda ABD’deki müşterileri için Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım satımına izin veriyor. Şirkete yakın kaynaklar ayrıca Birleşik Krallık özelliğini kullanıma sunma planlarını gösteriyor.

PayPal’ın kripto para birimi sektörüne girişi, mevcut Bitcoin rallisine büyük katkı sağladı. Bu adımın ardından, Bitcoin boğa koşusu başladı. BTC 12 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.000 doların üstüne çıktı.

Bitcoin Kilit Bir Oyuncu

PayPal CEO’su Dan Schulman, Bitcoin’in finans dünyasında kilit bir oyuncu olduğunu düşünüyor.

Dan Schulman, “Dijital para birimlerinin ve temel teknolojinin finansal hizmetlerde bir sonraki dalgayı tetikleme potansiyeline sahip olduğuna şüphe yok.” açıklamasını yaptı.

PayPal, kripto para birimi ticaretinin yanı sıra, kullanıcıların 29 milyon tüccar arasında kripto ile ödeme yapmasını planlıyor. Özelliğin 2021’in ilk çeyreğinde kullanıma piyasada olması muhtemel.

Aktif Hesap Büyümesini Teşvik Edecek Yeni PayPal Ürünleri

PayPal ayrıca 2020’de şimdi satın al, sonra öde gibi bir özelliği başlatacak. Böylelikle yeni piyasaya sürülen diğer ürünlerin ve QR kodlarının dijital varlık ticaretinin başarısını taklit etmesini umuyor. Aynı zamanda, PayPal’ın diğer ürünü Venmo, mevcut çeyrekte kripto para birimleri ekleyecek.

Büyüyen ürün portföyü nedeniyle PayPal CEO’su Schulman, şirketin 2020’de 377 milyon olan hesap sayısının beş yıl içinde 750 milyon sahip olmasını bekliyor. Firmanın yeni özellikleri dağıtmak için ürün, uyumluluk ve risk ekipleriyle aktif olarak çalıştığını belirtiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir