Bitcoin Fiyatında Dip Seviyeyi Bilen Analistten Altcoin Yatırımcılarına Uyarı!

Bitcoin’in 2018 ayı piyasasının dip seviyesini doğru bir şekilde bildikten sonra takipçi sayısı artan kripto stratejisti ve trader’ı, altcoin yatırımcılarına bir uyarıda bulundu. Yeni bir tweet’te anonim tader Smart Contracter; 94.800 takipçisine, altcoin fiyatlarında düzeltme görüleceğine dair ikaz etti. Trader, bu sonuca Bitcoin (BTC) hakimiyet endeksinin önümüzdeki haftalarda ralli yapacağını düşündüğü için vardı:

“Her ne kadar altcoin’leri sevsem de, bir sürü kâr satışı gerçekleştirdim. Bence BTC hakimiyeti buradan büyük bir sıçrama yapacak ve hepsini mahvedecek. Şu anda bunun altcoin’lerin BTC’den daha fazla düşeceğine mi, yoksa BTC’nin aşırı yükselip altcoin’leri alt edeceğine mi bağlı olduğundan emin değilim.”

Traderlar, Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi performans gösterip göstermeyeceğini tahmin etmek adına Bitcoin baskınlık endeksine güveniyor. Bunun tam tersi de geçerli. Yükselişte olan bir endeks, genellikle altcoin piyasaları için iyi bir işaret değildir. Altcoin’lerin çökebileceğini veya Bitcoin’in diğer token’lardan daha hızlı yükselebileceğini gösterir.

Trader’ların Bitcoin hakimiyetine yönelik iyimser orta vadeli görünümü; önde gelen varlığın yükseliş göstermesiyle de devam ediyor. Mart 2020’de, Covid-19 kaynaklı paniğin ortasında Bitcoin 4.000 doların altına düştüğünde, Smart Contracter, BTC’nin sonunda toparlanacağını ve 50.000 dolara fırlayacağını söylemişti. Bugün Bitcoin 48.500 doların üzerinde işlem görüyor, bu da hedefine epey yaklaşıldığını gösteriyor.

Bu arada bir diğer analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in kilit seviyelerini belirledi. Amiral gemisi kripto varlığının tutması gereken kritik seviyenin 43.000 dolar civarındaki destek olduğunu söylüyor. Bu aralığın altındaki bir hareket, 37.000 dolara daha derin bir geri dönüşü tetikleyebilir. BTC 43.000 dolar seviyesini tutarsa, en büyük kripto varlığının tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesini bekliyor. Bitcoin, yazım sırasında 48 bin 910 dolar seviyesinde. Ancak öncü kripto para birimi, yaklaşık 4 saat önce 49.700 dolara ulaşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) belirledi. O zamandan beri, 48.500 ve 49.200 dolar aralığında işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir