Bitcoin HODLer’larının Sayısı Artıyor! Peki, BTC Rallisi Nereye Gidiyor?

Bitcoin (BTC), 48.000 dolarlık son tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem görüyor. Hatta bugün, 49.7 bin dolar ile yeni bir ATH’ye ulaştı. Ayrıca ağında benzersiz bir fenomen gerçekleşiyor. Son iki yılda aktif olan son arz yüzdesi, bir ayın en düşük seviyesi olan yüzde 46’ya ulaştı. Bu da, coin’in ekosistemindeki aktif arzda düşüş anlamına geliyor. Yatırımcıların “HODL” yaptığını gösteriyor.

Aynı zamanda, son dört ila yedi yıl içinde aktif olan arz yüzdesi, yeni bir ATH’ye ulaştı. Bu, Bitcoin’in el değiştirdiğini ve son birkaç yıldır aktif olan traderların artış satış yapmak yerine elinde tuttuğunu gösteriyor. Zincir üzerindeki verilere göre HODLer’ların %95’inin kârlı olduğu bir durumdayız.

Bitcoin el değiştirmeye devam ederken, AMBCrypto’da yer alan bir habere göre, kısa vadede fiyat konsolidasyonuna yol açabilir. Bununla birlikte hem makro görünüm hem de zincir üstü analizler “bullish” görünüyor. Bugün erken saatlerde attığı bir tweet’te Vailshire Capital’ın kurucusu ve CEO’su Jeff Ross, 46.500 dolarlık önceki zirvenin artık zemin olarak görev gördüğünü belirtti:

Ek olarak, XLM, EOS, BSV, TRX ve XMR gibi piyasa değerine dayalı olarak ilk 100’deki birkaç altcoin’de çift haneli getiri sağlayan altcoin sezonu fraktalı yerinde. SUSHI, YFI ve LINK gibi önemli DeFi projeleri, diğer altcoin’lerin yanı sıra çift haneli kazançlar kaydetti. Haber kaynağına göre bu altcoin sezonunda Bitcoin’in fiyatı için ise 2017 boğa koşusundaki gibi kazançlarda bir düşüş belirtisi yok.

Bitcoin rallisi devam edebilir

2017 boğa koşusu piyasa oyuncuları, borsalardaki ticaret hacmi ve altcoin performansı açısından mevcut durumdan farklıydı. Kurumlardan gelen yatırım akışı, Grayscale’ın periyodik Bitcoin satın alımlarıyla aynı etkiye sahip değildi.

AMBCrypto’ya göre borsalar ve stablecoin girişleri gibi metrikler yeni ATH’ler oluşturmuş olsa da Bitcoin’in fiyat rallisi henüz tamamlanmadı. Piyasa döngüsü devam ettikçe ralli uzayabilir. Bitcoin’in hakimiyeti şu anda %60 seviyesinde. Hakimiyetteki bir artış, fiyatta da yaklaşan bir artışa işaret edebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir