Devler Sahnesinde Bitcoin Yükseliyor: En Büyük Finans Şirketlerini Geçti!

Bitcoin (BTC)’in piyasa değeri, artık dünyanın en büyük finansal kurumlarından bazılarının değerlemesini aşıyor. Lider kripto para, kısa süre önce yeni bir ATH belirledi ve 49.000 doların üzerine çıktı. Bu hamle, BTC’nin piyasa değerini güçlü arttırdı.

Bitcoin, piyasa değerine göre en iyi varlıklar listesinde dokuzuncu sırada!

CoinMarketCap, Bitcoin‘in piyasa değerinin 900 milyar doların üzerine çıktığını ve yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini 49.700 dolarda belirlediğini ortaya koyuyor. Bu piyasa değeri ile BTC, finansal devleri olan Visa (462,93 milyar dolar), PayPal (349,44 milyar dolar) ve Mastercard’ın (339,10 milyar dolar) değerlemesini aşıyor.  Bitcoin piyasa değeri verilerine göre, JPMorgan Chase (430.720.000.000 dolar), Bank of Amerika (288.670.000.000 dolar) ve Citigroup (132.480.000.000 dolar)’dan artık daha büyük.

Kaynak: CompaniesMarketCap

Lider kripto para birimi, piyasa değerine göre en iyi varlıklar listesinde dokuzuncu sırada yer alıyor. Piyasa değeri 11,59 trilyon dolar olan altın, listenin başında yer alıyor. Altın’ı iPhone üreticisi Apple, petrol ve doğal gaz devi Saudi Aramco ile teknoloji devleri Microsoft ve Amazon izliyor. Kral kripto para, sıralamada elektrikli otomobil firması Tesla, sosyal medya devi Facebook ve Çinli e-ticaret şirketi Alibaba’nın üzerinde yer alıyor.

Ethereum (ETH) da piyasa değerine göre en iyi 100 varlık listesinde yer alıyor

Ancak BTC, Google ana şirketi Alphabet ve Shenzhen merkezli teknoloji firması Tencent ile gümüş’ün altında yer alıyor. Ethereum (ETH) da piyasa değerine göre en iyi 100 varlık listesinde yer aldı. Önde gelen akıllı sözleşme platformu, Wells Fargo ve Morgan Stanley’in değerlemelerini geride bırakarak piyasa değeri ile 52. sırayı aldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir