Ethereum Temelleri Bu Seviyenin Artık Çok Yakın Olduğunu Gösteriyor

Hem zincir içi hem de alım satım metrikleri fiyat düşüşlerinde ETH satın almayı öneriyor. 15 Şubat’ın erken saatlerinde, Ethereum (ETH) fiyatı 1.660 dolara düştü. Ardından 10 saat içinde %9’luk bir toparlanma izledi.

Ethereum Kaldıraçlı İşlemler

Hareket, vadeli işlem sözleşmelerinin likidasyonlarında 280 milyon $’lık tasfiyeyi tetikledi. Bu durum, uzun vadeli işlemlerdeki aşırı kaldıraç oranını gösterdi.

CME’nin ETH vadeli işlemlerinin 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesiyle ilgili ilk kaygı azalmış gibi. Ancak aşırı işlem ücretlerinin sürmesi yatırımcıların güvenini zayıflat gibi. Bununla birlikte, Ethereum’un arkasındaki temeller sağlam kalmaya devam ediyor. Buna göre son gelişmeler ETH fiyatının nihai düşüşlerden derhal iyileşmesi gerektiğini gösteriyor.

Yukarıdaki metrik olumlu yorumlanıyor. Ancak her kullanıcı 12 $’lık bir ücreti karşılayamaz. Merkezi olmayan borsalarda (DEX) basit bir token takası, yüzlerce dolara mal oluyor. Bu durum küçük traderlara ağı terk etmekten başka seçenek bırakmıyor

Skale ve Optimistic Network dahil olmak üzere birden fazla destekçi, bu sorunu aşmak için sharding ve ikinci katman çözümlerini test ediyor. Eth2, blok zincirini birkaç parçaya bölmek ve ağın aynı anda işleyebileceği işlem sayısını artırmak için shardingi kullanacak.

Kilitli Toplam Değer Yükseliş Trendinde Kalıyor

Merkezi olmayan finans projelerinde kilitli toplam değerin (TVL) olağanüstü büyümesi göz ardı edilemez. Düzeltilmiş metrik, okumaları ETH fiyat artışlarından temizlemeye çalışıyor. Bu nedenle daha güvenli veriler sağlıyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, son 30 gündeki %34 artış önemli. Çünkü, ETH’nin Şubat ayındaki %38’lik kazancına paralel olarak düşüyor. İşlem ücretlerinden bağımsız bir durum söz konusu. Otomatik piyasa yapıcı havuzlar ve stake etme mekanizmalarının yarattığı değer hala var.

Coin Metrics verileri, 14 günlük ortalama işlemleri ve günlük işlemlerde 9 milyar doların üzerinde yükselen transferleri, bir önceki aya göre %32 artışla gösteriyor. İşlem ve transfer değerindeki bu önemli artış gücü işaret ediyor. Aynı zamanda Ethereum’un fiyatının mevcut seviyelerde devam edeceğini gösteriyor.

Borsa Çekme İşlemleri Uzun Vadeli Tutmayı Gösterir

Analistler arasında Borsalardan koin çekiminin kısa vadeli fiyat etkisi konusunda bir fikir birliği olmamasına rağmen, etkisi ya nötr ya da yükseliş eğiliminde. Karşıt hareket, büyük sürekli girişler, sahiplerin satma istekliliğini gösterdiği için tek düşüş senaryosu.

1 Ocak’tan 15 Şubat’a kadar yaklaşık 600.000 ETH borsalardan çıktı. Balinaların soğuk cüzdanlara aktarım yapmasından veya DeFi ekosistemine Ethereum koymasından bağımsız olarak, bu kripto paraların kısa vadede satılma olasılığı daha düşüktür.

Bu hareketin Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.870 $ seviyesinde olduğunu düşünürsek, gösterge sahiplerinin güvenini gösteriyor.

Sonuç olarak, hem zincir içi ölçümlere hem de ticaret perspektifine dayalı olarak, 2.000 $’a ulaşılabildiğine ve düşüşlerin agresif bir şekilde satın alındığına dair cesaret verici sinyaller var.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir