16 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, BCH, LINK ve XLM Fiyat Analizi

Kripto para birimlerinin fiyat analizi konusuna bir bakıyoruz. Önde gelen altcoinler ile Bitcoin’deki keskin toparlanma, yükseliş trendinin sağlam kaldığını gösteriyor.

Mevcut kripto boğa koşusunun büyük bir kısmı kurumsal talep ile gerçekleşti. Ancak ilk kez kurumların geri adım atması söz konusu. CryptoQuant’a göre, Bitcoin (BTC) fiyatının Coinbase Pro ve Binance üzerindeki farkı negatife döndü. Bu durum profesyonel traderların kar aldığını gösteriyor.

Kurumsal satışın yakından izlenmesi gerekiyor. Çünkü dolaşımdaki Bitcoin’in yaklaşık %3’ü bu yatırımcıların elinde. Pozisyonlarını terk etmeye başlarlarsa, bu adım, diğer traderların çıkışına neden olacak. Yani keskin bir geri çekilmeye yol açacak.

Son 24 saatte, çeşitli borsalarda yaklaşık 1,89 milyar dolar değerinde kripto vadeli işlem pozisyonu tasfiye oldu. Bununla birlikte, çoğu likidasyon, perakendenin hakim olduğu düşünülen Binance’de gerçekleşirken, Bitfinex en azını gördü. Bu, Bitfinex baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino’nun, Bitfinex traderlarının “kaldıracı biraz daha dikkatli kullanmalarını” önermesine neden oldu.

Altcoinlerdeki keskin düşüşün ana nedenlerinden biri, Binance Vadeli İşlemlerindeki fonlama oranlarındaki keskin artış. Rakam ortalama %0.01’den %0.3’e ve sonra %0.7’ye geldi.

Ancak, bu adımlardan sonra altcoinler yön değiştirdi mi? Bilgi sahibi olmak için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin’in (BTC) fiyatı 14 Şubat’ta 49.689 $’a yükseldi. Yani 50.000 $ seviyesi kıl payı ile kaçtı.

Ayılar bugün bir düzeltme yapmaya çalışsa da, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların merhamet gösterecek bir ruh halinde olmadığını gösteriyor.

41.959.63 $ seviyesi sonrası başlayan hareket sığ bir düzeltme gücü gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Boğalar satın alma baskısına devam eder ve fiyatı 50.000 $’ın üzerine çıkarırsa, BTC / USD kuru hızla 60.974,43 $’a gelecek kısa bir daralmaya tanık olacak.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 50.000 $ seviyesinin yakınında tekrar reddedilirse, ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösterecektir.

Bu, kısa vadeli traderlardan kar alımını çekerek 44.000 $’a ve ardından 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (41.975 $) düşüşle sonuçlanacak. Bu destekten bir sıçrama, hissiyatın olumlu kaldığını gösterecektir.

Ancak ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (36.502 $) düşebilir. Bu kritik desteğin altında bir kırılma, eğilimde olası bir değişikliğin sinyalini verebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), son birkaç gündür 1.680.173 $ ile 1.835.554 $ arasında konsolide oluyor. Boğalar, fiyatı son üç gün içinde art arda 1.835.55 $’ın üzerine çıkardı, ancak kırılmayı sürdüremedi. Bu durum talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösteriyor.

Boğalar bir çıkış yapamadığı için, ayılar bugün bir düzeltme başlatmaya çalıştı. Bu nedenle ETH / USD paritesi 1.680.173 doların altına düştü. Ancak boğalar agresif bir şekilde düşüşü satın aldı. Yani bugünün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi keskin bir toparlanma ile sonuçlandı.

Boğalar şimdi fiyatı 1.835.554 $ ila 1.869.473 $ direnç bölgesinin üzerine itmeye çalışacak. Parite yükselen kanalın direnç çizgisine 2.000 $’a yükselebilir. Bu, ayıların tekrar sert bir direnç gösterebileceği psikolojik olarak kritik bir seviyedir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Bu olumlu görüş, fiyatın tekrar genel dirençten düşmesi ve 20 günlük EMA’nın (1.631 $) altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir.

ADA Fiyat Analizi

Cardano’nun ADA’sı bugün 20 günlük EMA’ya (0,66 $) düştü. Ancak boğalar bu düşüşü satın aldı. Bu nedenle hissiyat güçlü. Alıcılar şimdi fiyatı 0,9817712 $ direncinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, ADA / USD kuru yükseliş trendine devam edecek. Bu bağlamda bir sonraki hedef 1.25 $ ve ardından 1.50 $ olacak.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat genel dirençten düşerse, parite birkaç gün için 0,981 ila 0,687 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide olacak.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutarsa ​​bu olumlu görüş geçersiz olacak. Böyle bir hareket, arzın talebi aştığını gösterecek. Aynı zamanda eğilimde olası bir değişikliğin sinyalini verecek.

XRP Fiyat Analizi

XRP fiyatı, genel dirençten 14 Şubat’ta 0,65 dolara geriledi. Sonrasında ise kırılma seviyesine 0,50 dolara düştü. Altcoin keskin bir şekilde geri sıçradığından ve günün mum çubuğunda uzun bir kuyruk oluşturduğundan, yeniden test başarılı oldu.

Boğalar fiyatı 0,65 doların üzerine çıkarabilirse, XRP / USD kuru 0,78068 dolara yükselecek. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemel. Ancak boğalar fiyatı direncin üzerine çıkarısa parite 1 dolara yükselecek.

Öte yandan, fiyat bir kez daha 0,65 $’dan düşerse, parite 0,50 $’a gelecek. Ardından birkaç gün daha bu iki seviye arasında fiyat aralığına bağlı kalacak. 20 günlük EMA’nın (0.47 $) altında bir kırılma, 0.3855 $’a daha derin bir düzeltmenin ilk göstergesi olacak.

DOT Fiyat Analizi

Polkadot’un DOT’u 13 Şubat’ta yükselen kanalın direnç çizgisinden geri döndü. Bu nedenle bugün 20 günlük EMA’ya (22.37 $) düştü. Ancak, 20 günlük EMA’daki keskin toparlanma, düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

DOT / USD kuru şimdi yeniden yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Fiyat kanalın üzerinde kırılırsa, DOT / USD kuru ivme kazanabilir ve 41 $ ‘a yükselebilir.

Ancak, ayılar kanalın direnç çizgisini savunursa parite kademeli olarak yükselmeye devam edebilir. Kanalın destek çizgisinin altında fiyat aşağıya doğru inebilir. Böyle bir durumda eğilim ayıların lehine dönecek.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), geçtiğimiz birkaç gün için 117.7289 $ ile 141.32 $ arasında sınırlı hareket gösterdi. Traderların pozisyonlarını kapatmak için acele etmediklerini gösterdiği için keskin bir yükseliş trendinin ardından konsolidasyon olumlu bir işarettir.

Boğalar fiyatı 141,32 $’dan 148,40 $’a yükseltebilirse, BNB / USD kuru yükseliş trendine devam edecek. Parite daha sonra 200 $’ seviyesindeki psikolojik dirence yükselebilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 117.7289 $ desteğinin altına çekerse, parite 105.7886 $’da %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir. Bu destek de kırılma olursa, düşüş 20 günlük EMA’ya (92 $) kadar uzayacak.

LTC / USD

Litecoin (LTC) 12 Şubat’ta kırıldı ve 185.5831 dolarlık direncin üzerinde kaldı. Bu durum yükseliş trendini sürdürdü. Boğalar 13 Şubat’ta fiyatı 200 dolarlık psikolojik engelin üzerine kolayca itti.

LTC / USD kuru 14 Şubat’ta 230.5305 dolardan geriledi ve bugün kırılma seviyesine 185.58 dolardan düştü. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, kırılma seviyesinin yeniden test edilmesinin başarılı olduğunu gösteriyor.

Boğalar şimdi fiyatı 230.5305 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş bir sonraki hedefe 256 dolara ve ardından 272 dolara uzanabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerse, 185.5821 $’a düşebilir ve birkaç gün konsolide olabilir. İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın (174 $) altında bir kırılma olacak.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) 13 Şubat’ta 631.71 $ direncinin üzerine çıktı. Sonrasında ise 14 Şubat’ta 750 $’a yükseldi. Ayılar bugün fiyatı 631.71 $’ ın altına çekti. Ancak boğalar düşüşleri agresif bir şekilde satın aldı.

Alıcılar ivmeyi sürdürdü ve fiyatı 773.32 $’dan 52 haftanın en yüksek seviyesine yükseltti. Yukarı yönde bir sonraki hedef 900 dolar.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 750 doların üzerinde tutamazsa, BCH / USD kuru tekrar 631.71 dolara düşebilir ve birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir.

631.71 $’ın altında bir kırılma, zayıflığı gösterecek. Fiyat 539 $’a düşebilir. Böyle bir hareket, yukarı hareketin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirecek.

LINK / USD

Chainlink’in LINK’i, 13 Şubat’ta yükselen kama modelinin direnç çizgisinin üzerine çıktı. Bu, düşüş kurulumunu geçersiz kıldığı için pozitif bir işaret. Boğalar bugün fiyatı tekrar takoza çekmişlerdi. Ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde düşüşü 20 günlük EMA’ya (27 $) satın aldığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı takozun üzerinde tutabilirse, gücü gösterecektir. 35.6945 doların üzerindeki bir kırılma, bir sonraki hedef olan 41 dolarla yükseliş trendine devam edecek.

Aksine, ayılar fiyatı tekrar takoza çekerse, birkaç saldırgan boğayı hazırlıksız yakalayacak. Bu adım, fiyatı takozun destek hattına çekecek. Bu desteğin altında bir kırılma, bir trend değişikliğine işaret edecek.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM) bugün keskin bir şekilde düzeldi. Ancak şamdan üzerindeki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA’ya (0.409 $) düşüşü agresif bir şekilde satın aldığını gösteriyor. Yükseliş trendinde, 20 günlük EMA’daki güçlü bir toparlanma, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 0.600681 $ direncinin üzerine çıkarabilirse, XLM / USD çifti yükseliş trendine devam edecek. Yukarı yönde bir sonraki hedef 0,79 dolar.

Bu varsayımın aksine, eğer boğalar fiyatı 0,50 $’ın üzerinde tutamazsa parite tekrar aşağı kayacak.

20 günlük EMA (0,40 ABD Doları) destek seviyesi. Bu desteğin altında bir kırılma, 0,35 $’a düşmeye neden olacak.

Bir yükseliş trendinde derin bir düzeltme, genellikle bir momentum kaybına işaret eder. Böyle bir durumda, fiyat, bir sonraki trend hamlesine başlamadan önce birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir