Bitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaşırken, Binance CEO’su Rallinin Sebeplerini Açıkladı!

Gizemli Satoshi Nakamoto’nun yarattığı dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, yine tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şimdi ise, akıllara durgunluk veren 1 trilyon dolarlık piyasa değerine yaklaşıyor.

Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa değerine yaklaştı

Bugün erken saatlerde Bitcoin 53.000 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yazım sırasında (TSİ 17:15), bu seviyenin üzerine tekrar çıktı.

17 Şubat’ta ise Bitcoin 52.000 dolar seviyesinin üzerine çıkıp yeni bir zirveye yükselmişti. Bloomberg’e göre bu yıl şimdiye kadar dünyanın en büyük kripto para birimi, piyasa değeri açısından 415 milyar dolardan fazla kazandı. Şu anda, 986.296.714.630 dolarda.

Bitcoin ve diğer dört kripto para biriminden oluşan Bloomberg Galaxy Crypto Index, 2021’de iki kattan fazla değer kazandı.

Binance CEO’sunun yorumları

Bazı uzmanlar, BTC rallisinin ana itici gücünün artık FOMO (fear of missing out) olduğuna inanıyor. Yani, kaçırma korkusu. Ancak bu sefer, daha fazla şirketin kendilerini ve hissedarlarını Bitcoin maruziyetine bırakmasından dolayı bu durumu kurumsal FOMO olarak tanımlıyorlar.

Bu uzmanların arasında Avustralya merkezli AMP Capital Investors yatırım stratejisi şefi Shane Oliver da bulunuyor. Son zamanlarda Bitcoin alanına giren veya BTC yatırımlarını artıran en büyük şirketler arasında Tesla ve Bitcoin evanjelisti Michael Saylor liderliğindeki iş yazılımı devi MicroStrategy bulunuyor. Tesla, 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptı. Elon Musk, bugünkü tweet’inde şu ifadeleri kullandı:

“Fiat paranın negatif reel faizi olduğunda, yalnızca bir aptal başka yollar aramaz.”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere şirket şimdi, daha fazla BTC elde etmek için para topluyor. Şirket, hissedarlarına 900 milyon dolarlık değiştirilebilir tahvil teklifi sunuyor.

Dünyanın en büyük kripto borsasının CEO’su Changpeng Zhao (CZ) 2017 rallisine kıyasla Bitcoin ağının artık çok daha fazla kullanıcısı olduğuna ve daha birçok finans kurumunun BTC’ye girdiğine .

Bill Gates artık BTC’de tarafsız

Örneğin en büyük kripto alıcısı Grayscale, şu anda yönetimi altında 40 milyar doların üzerinde kripto varlığına sahip. Bu şirketin en popüler ürünü ise Bitcoin Trust.

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi olan Microsoft kurucusu Bill Gates de yakın bir zamanda BTC konusundaki duruşunu değiştirdiğini söylemişti. Henüz herhangi bir BTC’si yok, ancak artık “short’lamak” istemediğinden bahsetti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir