Ripple Davası için Son Dakika Gelişmesi: SEC Büyük Bir Değişiklik Yaptı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Ripple davası kapsamında ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. SEC bu iddialarını korumaya devam ederken duruşmaya günler kala şikayetinde bazı değişiklikler yaptı.

SEC, Ripple davası kapsamında şikayetinde bazı değişiklikler yaptı

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ripple davasında ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. Duruşmaya günler kala SEC, Ripple davası kapsamında şikayetinde bazı değişiklikler gerçekleştirdi.

SEC, Chris Larsen ile Brad Garlinghouse’un kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini ve bu nedenle menkul kıymet yasasını ihlâl ettiği iddia etmeye devam ediyor. Ayrıca SEC’nin yeni şikayet dosyasına belge ve bilgi eklediği belirtiliyor. Çünkü önceki dava dosyası 71 sayfayken yeni dosya 79 sayfa olarak iletildi. Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty konuya yönelik önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Çoğunuzun gördüğü gibi, SEC bugün şikayetinde değişikliklerde bulundu. Tek yasal iddia kaldı: XRP’nin belli dağıtımları bir yatırım sözleşmesi oluşturdu mu? SEC’in hayal kırıklığına uğratmak için yıllarca bekledikten sonra şikayetlerini “düzeltmeye” çalışması gerekiyordu…

Ripple fiyatında son durum nedir?

Yedinci en büyük kripto para birimi  Ripple, yazım sırasında yüzde 3 oranında düşüşle 0,53 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 24,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 5,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir