Bir Haftada Yüzde 180 Yükselen Altcoin Artık İlk 20 Kripto Paradan Biri!

Yüksek hızlı blockchain ağı Elrond (EGLD) geçen hafta %180’in üzerinde yükseliş gösterdi. Son 24 saat içerisinde ise %46’lık bir artış yaşadı. Sonuç olarak altcoin, 3.072.222.829 dolarlık piyasa değeri ile ilk 20 kripto para biriminin arasına girdi.

5 günlük EGLD/USDT grafiği. Kaynak: TradingView

Bu hamle, kullanıcıların yalnızca telefon numaralarını kullanarak kripto para gönderip almalarına olanak tanıyan bir mobil uygulama olan Elrond’un “Maiar” cüzdanının piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Resmi bir tweet’e göre uygulamayı şimdiye kadar 100.000’den fazla kişi indirdi.

Traderlar, geliştirme sırasında altcoin fiyatını da yükseltti. EGLD geçen ay 50 doların altında işlem görüyordu. Ancak bugün itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 191,73 dolara ulaştı. Yazım sırasında ise 179 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz gün 1,6 milyar doların üzerinde token el değiştirdi ve bu hacmin 600 milyon doları yalnızca Binance’den geldi.

Altcoin yükseliş trendinde

Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere EGLD güçlü bir yükseliş trendinde. Decrypt’te yer alan bir habere göre yatırımcılar tarafından bir varlığın genel eğilimini ölçmek için kullanılan popüler bir araç olan 34 dönem üstel hareketli ortalamasının (MA) üzerinde işlem yapıyor. Ayrıca, haber kaynağına göre, trader’ların token’ı satmasına neden olabilecek aşırı bir “direnç” seviyesi bulunmuyor.

Kaynak: Decrypt

2017 yılında üç Romanya-merkezli geliştirici tarafından kurulan Elrond, yüksek hızlı blockchain ağını oluşturmak için 2019’da gerçekleştirilen Binance “Launchpad” satışında (kripto borsası tarafından sağlanan bir bağış toplama platformu) 5 milyon dolar aşmıştı.

Elrond, ağı sürdürmek ve işlemleri işlemek için ayrı “node’lara” dayanan; aynı zamanda hızı, ölçeklenebilirliği artırmak ve güvenliği sağlamak için bir blockchain’i birçok kümeye ayıran bir teknik olan “sharding” tekniğini kullanan bir proof-of-stake konsensüs mekanizması kullanır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir