Ethereum Balinalarının Borsalarda Tuttuğu Miktarda Düşüş Devam Ediyor

İlk 100 balina borsa adresinin tuttuğu Ethereum miktarı, en son 27 ay önce görülen seviyelere düştü. Bu, Santiment ekibinin verilerine göre; bu düşüşün Ethereum (ETH) fiyatı ile ters bir korelasyona sahip olduğuna işaret ediyor.

Santiment ekibi, Ethereum analizlerini aşağıdaki açıklama ve grafik ile paylaştı:

“Ethereum’un en üstteki 100 balina borsa adresi 27 ayın en düşük ETH bakiyesini (yaklaşık 11.4 milyon) elinde tutuyor. Bu sayı, Ethereum’un yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine giderken düştü. Fiyat ve borsa balinaları arasındaki bu ters korelasyonu yakından izleyin!”

10.000’den fazla Ethereum tutan balinalar son 3 ayda arttı

Bu haftanın başlarında Glassnode ekibi, 10.000 veya daha fazla ETH tutan balinaların sayısının daha çok arttığına dair başka bir gözlem yaptı. Ekibin analizine göre, bu kategorideki Ethereum yatırımcıları son 3 ayda dik bir hızla artarak en son Mayıs 2019’da görülen seviyelere ulaştı. Glassnode ekibi, aşağıdaki analizi yaptı:

“10.000’den fazla ETH (≥ 17 milyon dolar) tutarına sahip Ethereum adreslerinin sayısı son 3 ayda keskin bir artış göstererek Mayıs 2019’dan beri görülmeyen seviyelere ulaştı.”

Gene Simmons ETH aldığını açıkladı

Dün Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Kiss grubunun popüler solisti Gene Simmons, Ekim 2020’de 300 bin dolar değerinde ETH satın aldığını topluluğa açıkladı. Simmons, Twitter üzerinden 300 dolardan ETH satın aldığını açıkladı. Aşağıda, Simmons’ın açıklamaları bulunuyor:

Hesaplanıldığında ETH başına 300 dolar karşılığı 300 bin dolarlık bir satın alım; Gene Simmons’ın şu anda yaklaşık 1.000 ETH’si olduğunu ortaya koyuyor. Bu da, 1.8 milyon dolara denk geliyor.

Gene Simmons’ın ETH satın alımı, ETH’nin 1.800 dolarlık fiyat alanını haftalık kapanışta bir destek bölgesi olarak tutması halinde; 2 milyon dolara kadar yükselebilir. Böyle bir senaryo, Ethereum’un takip eden günlerde veya haftalarda 2 bin dolara ulaşması için gerekli olan sıçrama tahtasını sağlayacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir