Elon Musk Durmuyor! İşte Çok Konuşulacak Bitcoin Yorumları

Milyarder Elon Musk, yine çok konuşulacak açıklamalara imza atıyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, geçtiğimiz haftalarda tek açıklamasıyla Bitcoin fiyatını 5.000 dolar arttırdı. Bugün ise Elon Musk, yeni BTC yorumlarıyla dikkat çekiyor. Elon Musk, Bitcoin (BTC)’in nakitten daha basit bir likidite biçimi olduğunu söylüyor.

Elon Musk, yine çok konuşulacak Bitcoin açıklamalarına imza atıyor

Elon Musk, son dönemlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik açıklamalarda bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, açıklamalarıyla Bitcoin fiyatını 5.000 dolar ve DOGE’nin fiyatını 12x pompaladı. Ayrıca Elon Musk, Marscoin isimli altcoin projesinin yaklaşık yüzde 4.000’lik bir ralli gerçekleştirmesine neden oldu.Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün ise yeni açıklamalara imza atıyor.

Elon Musk, yakın zamanda attığı bir tweet’te, Bitcoin’in bir S&P 500 şirketi için “yeterince maceracı” olduğunu söyledi. SpaceX CEO’su, e-araba üreticisinin en büyük kripto para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık bahsi ise desteklediğini vurguladı. Elon Musk, Bitcoin’in fiat ile karşılaştırıldığında “daha az aptalca bir likidite biçimi” olduğunu iddia ediyor. Elon Musk konuya yönelik şunları söyledi:

Tesla’nın eylemi doğrudan benim fikrimi yansıtmıyor. Nakitten daha az aptalca bir likidite biçimi olan biraz Bitcoin’e sahip olmak… Bu bir S & P 500 şirketi için yeterince maceracıdır.  

Elon Musk: Negatif gerçek ilgi çağında kimsenin “başka yere” bakmaması aptalca

Elon Musk, yatırımcı değil mühendis olduğunu açıklarken, negatif gerçek ilgi çağında kimsenin “başka yere” bakmamasının aptalca olacağını iddia ediyor.  SpaceX’in gişe rekorları kıran finansman turundan sonra dünyanın en zengin adamı unvanını geri kazanan Elon Musk, Bitcoin’in “neredeyse” fiat para kadar kötü olduğu konusunda da şaka yaptı. Elon Musk konuya yönelik şunları söyledi:

Her nasılsa, eski kripto kullanan bir karma metin dosyası gerçek mallar ve hizmetlerle takas edilebilir!? İnanılmaz. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir