Bitcoin’in Birçok Hamlesini Bilen 2 Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Başarılı tahminleri olan kripto analistleri PlanB ve Willy Woo, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenme yolculuğuna yeni başladığını söylüyor. Ayrıca 2 usta analist, yeni Bitcoin hedeflerini paylaşıyor.

Willy Woo: Bitcoin balinaları yoğun bir şekilde BTC biriktiriyor

Yeni analizlerinde on-chain veri uzmanı Willy Woo, balinaların yoğun bir şekilde BTC biriktirdiğini ve bireysel yatırımcıların buna yeni başladığını ortaya koyuyor. Bu durumda analiste göre, Bitcoin’in hala bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğunu gösteriyor. Willy Woo konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda beklediğimiz şey, sonunda bireysel yatırımcıların devreye gireceği… Şu anda gördüğümüz şey… Daha da fazla balinanın bu sessiz birikimini görüyoruz ve bireysel yatırımcıların satışının ilk ipuçlarını görüyoruz. Ve bireysel yatırımcılar geldiğinde, spot borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz. Şimdi artıyorlar, çünkü bireysel yatırımcılar kripto paralarını bu dünyanın Coinbase‘lerinde saklama eğilimindeler. Bu boğa piyasasının sonraki aşamalarında, bu borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz ve bunu henüz görmüyoruz. Yani hepimiz bu aşamada gerçekten erkenciyiz. Borsa birikiminin uzunluğu bu kadar uzun ve çok derin… Bu akıllara durgunluk veriyor. İkincisi, 1.000’den fazla kripto paraya sahip olan balinaların sayısı şu anda patlıyor. Daha önce bu tür balinalarda bu kadar keskin bir tırmanış görmedik.

Willy Woo: Yatırımcılar bunun gibi bir boğa piyasası görmedi

Willy Woo, döngü hala emekleme döneminde olsa da yatırımcıların bunun gibi bir boğa piyasası görmediğini belirtiyor. Analist, Bitcoin’in muhtemelen bir daha 30.000 doların altına düşmeyeceğini tahmin ediyor. Willy Woo konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu inanılmaz bir boğa piyasası. Teknik trader’lar ‘Bu şey aşırı ısındı’ diyerek fiyata bakıyorlar. Bitcoin’deki kariyerimde, fiyatın tamamen dikey bir duvara gittiğini görmedim…. Ancak satın almanın temelleri, bunu destekliyorlar ve şu anda gidebileceğimiz gerçek bir yol yok. Bazı insanlar 22.000 dolar diyorlar. Benim modellemem diyor ki: şu anda ayı tabanı 30.500 dolar civarında. Ve bu, piyasaya giren tam sermaye miktarına bağlı.

PlanB: Bana sorarsanız gidecek çok yolumuz var

PlanB, mevcut boğa döngüsünün devam edeceğini vurgulayarak Willy Woo’nun yükseliş bakış açısını yansıtıyor. PlanB konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir boğa piyasasında olduğumuz ve erken aşamada olduğumuz konusunda Willy Woo ile tamamen aynı fikirdeyim. Bu yüzden bana sorarsanız gidecek çok yolumuz var. Kasım-Aralık ayından beri boğa piyasasındayız, bu yüzden en az yarım yılımız var.

Willy Woo: Şu anda baktığımda hedef 102.000 dolar

Analistlerin bu döngüde BTC için hedefleri, lider kripto para biriminin bu döngüyü yürütmek için bolca alana sahip olduğunu da gösteriyor. Willy Woo, ortalama geri dönüş modelinin BTC’nin ikiye katlandığını gösterdiğini söylüyor. Willy Woo konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu ortalama bir geri dönüş modelidir. Her şeyin ortalamaya yöneldiğini söyleyen süslü sözler… Şu anda baktığımda 102.000 dolar ve yukarı doğru eğilme eğiliminde. Öyleyse hala taşınacak biraz yerimiz var.

PlanB: Bitcoin ya 300.000 doları ya da 100.000 doları vuracak

Bir Twitter gönderisinde PlanB, Stok Akış Modeli’ni kullanarak iki tahmin yapıyor. PlanB, mevcut döngü 2013 döngüsü gibi davranırsa, kartlarda 300.000 BTC’lik bir fiyat hedefi olduğunu söylüyor. Analiste göre, BTC 2017 döngüsü gibi davranırsa, 100.000 BTC bunun yerine anahtar seviyedir. PlanB konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Zaten çok şey anlatıyor. Döngülerin daha uzun ve daha düşük olacağını düşünen pek çok insan var. Ama bu veri noktası onun son iki halving’in tam ortasında olduğunu ve daha düşük olmadığını gösteriyor. Yani bu bir nokta. Diğer nokta ise ilk boğa piyasasından sonra, dengede bir nevi stabilize olacağını ve böylece düşüşe geçeceğini ve stabilize olacağını gösteriyor. 2013 yılı için -mevcut fiyat seviyeleriyle karşılaştırırsanız- yaklaşık 300.000 dolar seviyesi olur. Daha güncel 2017 boğa koşusuna bakarsanız, 100.000 dolar seviyesinde durur. Bunları çok ilginç buluyorum, çünkü bunlar benim Stok Akış Modeli’mdeki fiyat seviyeleri.

İşte usta analist Willy Woo ve PlanB’nin nokta atışı tahminleri

Willy Woo’ya başarılı tahminlerinden dolayı “Bitcoin Ustası ve Kâhini” deniyor. Analist, Mayıs ayında Bitcoin’in 7.500 dolardan işlem gördüğü zamanlarda üçüncü ya da dördüncü çeyrekte fiyatın 5.500 dolar seviyelerine düşeceğini iddia etti ve analistin belirttiği fiyat hedefi gerçekleşti.

Daha sonra Bitcoin’de 3.000 dolar seviyelerinin görüleceğini öne süren Willy Woo,  bunu da bildi. Ayrıca analist kendi geliştirdiği NVT yöntemine dayanan tahminlerinde yüksek başarı oranı yakaladı. Willy Woo, geçtiğimiz haftalarda son derece doğru tahminlerde bulundu. Analist, Ağustos sonunda Bitcoin’in 9.000 dolarlık seviyelere düşüşünü ve 10.000 dolardan 11.200 dolara yükselişini doğru bildi. PlanB ise Stok Akış Modeli’ne dayanan tahminlerinde yüksek başarı oranı yakalayan bir analist.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir