Bitcoin Destekçisi Elon Musk’tan Bankalara Eleştiri!

Tesla ve SpaceX CEO’su ve PayPal’ın kurucu ortağı Elon Musk, Twitter’da bankaların parayı havale etme yöntemini zayıflattığını söylediği bir tartışmaya katıldı. Bu açıdan bakıldığında, Elon Musk’ın Bitcoin desteği daha mantıklı görünüyor.

“Elon Musk, Bitcoin’i açıkça anlıyor”

Elon, Third Row Tesla Podcast’in sunucusu ve bir Tesla tutkunu olan Kristen Netten tarafından başlatılan tartışmaya, Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili çevresel sorunları anladığını söyleyen ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathy Wood ile katıldı.

Netten, Elon Musk’ın Bitcoin’i açıkça anladığını söyledi. Ayrıca Musk’ın 1990’ların sonlarında PayPal’ı kurduğunu hatırlattı. Tweet dizisindeki bir Twitter kullanıcısı, Tesla’nın son zamanlarda Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını hesaba katarak, kripto para birimleri bağlamında Musk’ın bu deneyiminin özellikle alakalı olduğuna dikkat çekti.

Başka bir Twitter kullanıcısı, genç Musk’ın bir fotoğrafını paylaştıktan ve dünyanın en zengin adamının bir zamanlar bir bankada stajyer olduğunu söyledikten sonra tartışma; bankalara ve ödemelere yöneldi. Ayrıca Musk’ın, konu ödeme yapmak ve parayı havale etmek söz konusu olduğunda bankaların tüm kusurlarını anladığını da belirtti.

Tesla CEO’su bunu doğrulamak için devreye girdi. Banka altyapısının bölündüğünü, özellikle ACH transferleri ve kredi kartları söz konusu olduğunda yüksek gecikme ve zayıf güvenlikten muzdarip olduğunu ekledi.

Elon Musk, Bitcoin destekçisine dönüşüyor

29 Ocak’ta Musk, Bitcoin destekçisi olduğunu itiraf ettiği bir podcast’e katıldı ve o gün Twitter biyografisinde Bitcoin’i ekledi. Bu hareketi, Bitcoin’i 32.000 dolardan 38.500 dolara itti. Ancak daha sonra Twitter biyografisinden BTC’yi çıkardı ve en sevdiği Dogecoin’i yeniden gündeme getirdi.

Birçok kripto influencer’ı ve meraklıları Tesla’nın BTC almasının an meselesi olduğuna inanıyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, 8 Şubat’ta Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC aldığını açıkladı. Bu miktar, şirketin hazinesinin neredeyse yüzde 10’una denk geliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir