Bitcoin Fiyatının Yeni Bir Rekor Kırmasının Ardındaki 3 Neden

Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), 16:31’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.481 dolara ulaştı.

43.700 dolar seviyesine düştükten sonra kripto para birimi, haftanın başında büyük Tesla haberleriyle başladığı rekor kıran rallisine devam etti.

Coinbase primi

Coinbase Pro’nun Bitcoin primi tavan yaptı ve analist Lex Moskovski’nin belirttiği üzere bugün erken saatlerde 500 dolara kadar yükseldi. Amerika’nın en büyük borsasında balinalardan gelen alım baskısını gösterdiği için bunun bir yükseliş göstergesi olduğuna inanılıyor.

MasterCard’dan Bitcoin çıkışı

Dünyanın en büyük ikinci ödeme ağı olan MasterCard, geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu:

“Şu anda kripto ve ödemeler için hazırlanıyoruz ve bu yıl, MasterCard’ın seçili kripto para birimlerini doğrudan ağımızla desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok fazla çalışma gerektiren büyük bir değişiklik.”

BNY Melon BTC planlarını açıkladı

Bu hafta Bitcoin için yeterince hareketli geçti. Her bir hamle, BTC fiyatını dramatik bir şekilde etkiledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere önemli bir Wall Street oyuncusu olan Bank of New York Mellon, Bitcoin planlarını halka açıkladı.

Düzenleyici, yasal ve stabilite risklerine ilişkin endişeler büyük şirketleri bu alana girme konusunda isteksiz bırakmıştı. Ancak Bitcoin ve diğer dijital varlıkların fiyatları yükselmeye devam ettikçe varlık yöneticileri, hedge fonlar ve diğer kurumsal yatırımcılar arasında daha popüler hale geldi.

Hem BNY Mellon hem de Mastercard’ın hisseleri, Bitcoin’i benimsedikten sonra yüzde ikilik bir artış gösterdi.

Rekora ulaşmasının ardından Bitcoin fiyatı, 47.200 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak yazım sırasında tekrar ivme kazanmış gibi gözüküyor. Piyasa değerine göre birinci sırada yer alan kripto para birimi, son 24 saat içerisinde %3’lük bir yükselişle 47.500 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir