Uber CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: “Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edebiliriz”

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, bir röportajda ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC)’i kabul etmeyi düşündüklerini söyledi. Khosrowshahi, şu ifadeleri kullandı:

“Her türlü yerel para birimini kabul ettiğimiz gibi, işlem yapılacak para birimi açısından kripto para birimine ve/veya Bitcoin’e de bakacağız. İşimiz için iyidir. Servisimizi kullananlar için de iyidir. Bunu, bir promosyon parçası olarak yapmayacağız.”

Khosrowshahi, kripto para birimini şirketin bilançosuna ekleme fikrini ise, “spekülatif bir oyun olarak gördüğünü” söyleyerek yok saydı:

“Bitcoin yatırımı, hızlıca reddedilen bir konuşmaydı. Paramızı güvende tutacağız. Spekülasyon işinde değiliz.”

Bu sırada kurumlar Bitcoin yatırımına devam ediyor

Oracle ve Twitter, nakit rezervlerini Bitcoin’e taşıyarak Tesla’nın şok edici BTC alım hareketini kopyalayacakları söylenen şirketler arasında yer alıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi Twitter CFO’su, sosyal medya devinin Bitcoin satın alabileceğinin sinyalini vermişti.

Öte yandan Oracle’ın da BTC’ye yatırım yapacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Kripto para alanında uzman isimlerden olan Max Keiser, bir kaynağına göre bulut devi Oracle’dan da BTC yatırımı gelebileceğini söylemişti.

Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano, Uber’ın kriptoya yatırım yapabileceği herhangi bir kârının olmadığını söyledi. 116 milyar dolarlık şirket, 2020’nin dördüncü çeyreğinde kazanç tahminlerini geride bırakmış olsa da; kârda değil.

Bitcoin fiyatı rekor kırdı

Tesla’nın BTC alımını açıklaması, kripto para birimini rekora taşımıştı. Bugün ise Amerika’nın en köklü bankası olan BNY Melon, BTC ve kripto para hizmeti sunacaklarını bildirdi. Günün erken saatlerinde ise MasterCard kripto para planlarını açıklamıştı. Tüm bu kurumsal haberleri takiben Bitcoin fiyatı, önceki 48.025 dolarlık rekorunu tazeleyip, 48.400 doların üzerine çıktı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir