Fitch’ten Devlerin Alana Katılmasından Sonra Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

Fitch Ratings bugün kripto para birimlerinin ana akım olmaktan uzak olduğunu vurguladı. Ancak öne çıkan bir konu var. Fitch alanın potansiyel faydaları olduğunu söylüyor.

Büyüklerin Kripto Para Alanına Katılması

Fitch Ratings, son ödeme devlerinin kripto para birimi alanına yönelik adımlarını inceliyor.

Kredi derecelendirme kuruluşunun yeni bir raporu ortaya çıktı. Rapora göre firmalardan gelen kripto aktivitesinin artması olumsuz bir durum oluşturmuyor. Bu nedenle şirketlerin kredi profilleri üzerinde kısa vadeli bir etkiye sahip olması söz konusu değil. Ancak finansal sistemi zamanla modernize edebileceğini söylüyor.

Fitch, raporunda PayPal, Square, Visa, Mastercard ve Moneygram’dan yapılan son hareketleri gösterdi. Bu ödeme firmaları kısa süre önce tekliflerine kripto ürünleri ekledi. Fitch, bunun tüketiciler için kripto para birimi kullanım durumlarını genişlettiğini söylüyor. Ancak yaygın bir şekilde benimsenmesine yol açıp açmayacağını tahmin etmek için henüz çok erken.

Rapordaki Diğer Konular

Rapor, ödeme platformlarının 2020 boyunca kripto için önemli adımlarını özetledi. Rapor, PayPal’ın kripto alım ve satımını eklemesini, “ABD’de kripto için geniş ölçekte ticaretle ilgili olmayan ilk gerçek dünyadaki kullanım durumlarından biri” olarak adlandırdı.

Kısa vadede, Fitch’e göre kredi profilleri için pek bir şey ifade etmeyecek. Ancak kripto yeteneklerinin eklenmesi ödeme platformları için hala net bir kazanç olabilir.

Fitch, “Stratejik kripto yatırımlarının, kullanılan mütevazı sermaye ve uzun yola çıkış süresi göz önüne alındığında, kredi profilleri üzerinde sınırlı bir kısa vadeli etkiye sahip olmasını bekliyoruz. Ancak, kripto yeteneklerinin eklenmesi, zaman içindeki yatırım getirisi ve uyumluluk riskleri belirsiz olsa bile, bu şirketler için artan gelir akışları sağlıyor.” dedi.

Fitch, kripto paranın hala ana akım olmaktan uzak olduğunu söylüyor. Ancak işlem hızlarını artırma, ücretleri düşürme gibi potansiyele sahip. Ayrıca 24 saat para hareketini sağlamak için aracıları ortadan kaldırma potansiyeline de sahip. Fitch, bu faydaları gerçekleştirmek için doğru yasal düzenlemenin gerekli olduğunu söylüyor.

Fitch, “Daha sıkı düzenleme, özellikle dijital para ihraççılarının bankacılık sözleşmelerini alması, rezervleri tutması ve / veya diğer katı bankacılık benzeri gereklilikleri alması gerekiyorsa, daha önce açıklanan bazı faydaları sınırlayabilir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir