Altın İçin “Death Cross” Alarmı! İşte 3 Analistten Kritik Tahminler

Altın, spot ve vadeli fiyatlandırmasındaki art arda dört kazanımın ardından, orta derecede düştü. Birçok analist, son fiyat düşüşünün büyük ölçüde uzun vadeli ABD Hazine getirilerinin yükselişinin nihai ürünü olduğunu öne sürdü. Peki bu eğilim devam edecek mi? Altın yatırımcılarını şimdilerde neler bekliyor?

Analistler: Hazine getirilerindeki eğilim yükseldiği sürece altın düşebilir

Altavest’in yönetici ortağı Michael Armbruster, altın piyasasını yorumladı ve şunları söyledi:

Altın böceklerinin reflasyonist bir ortamda iyi performans göstermesi pek olası değil. Diğer bir deyişle, uzun vadeli Hazine getirilerindeki eğilim yükseldiği sürece altın’ın yolu daha düşük seviyelerden geçer.

Bununla birlikte JP Morgan’dan bir analistin dediği gibi, tüm analistler altın konusunda düşüş eğilimi göstermiyor. Analist konuya yönelik şunları söyledi:

Getiriler ve enflasyon dalgası dönüyor… Yeni döngü salgın sonrası toparlanma, enflasyon, uyumlu para ve maliye politikaları tarafından yönlendirilecek. Bozulan bir ABD doları ve iklim değişikliğine karşı küresel bir mücadele…

Gary Wagner: Yeni yardım paketi onaylanırsa altın Death Cross’tan kurtulabilir!

Bank of America, toparlanmanın bu yıl hız kazandığı ve küresel ekonomik toparlanmayı desteklediği için genel olarak emtia kompleksinde bir artış öngörüyor. Geçtiğimiz günlerde sarı metal fiyatları gün içi en düşük 1.800 doların altına düştüğü zaman, takip eden dört gün, önemli ölçüde daha yüksek fiyatlandırma ile sonuçlandı. Bu durum piyasa analisti  Gary Wagner’e göre, fiyatları 200 ve 50 günlük hareketli ortalamaların hemen altına çekti. Bu teknik temel analiste göre, bu ortalamalarda altın vadeli işlemleri için hala önemli bir direnç olduğunu gösteriyor.

Gary Wagner’e göre, nötr veya yükseliş duruşuna katkı sağlayacak iyiye işaret eden bir teknik gösterge var. Analiste göre, altın’ın 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaları arasındaki ilişki önemli. Geçen haftaki raporlar bir “Death Cross”un yakın olduğunu ortaya çıkardı. Ancak analiste göre, Death Cross henüz gerçekleşmedi ve aslında altın’ın ondan tamamen kaçınmak için makul bir şansı var. Analiste göre, 1,9 trilyon dolarlık bir yardım paketi onaylanırsa altın Death Cross’tan kurtulabilir. Bu durumda Gary Wagner’e göre, sarı metal yükseliş rallisine devam edebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir