1 Ethereum Artık 1 Ons Altın Demek – Anlamı Ne?

1 ons altın fiyatının dolar cinsinden maliyeti şu anda 1824 dolar seviyesinde. Diğer taraftan 1 Ethereum ise 1871 dolar seviyesinde.

Ethereum Daha Kârlı

Yani bir yıl önce bir ons altın satın almış olsaydınız karlıydınız. Şu anda yatırımınızda yüzde 15,84 oranında gerçekleşmemiş bir kâr elde edeceğiniz anlamına geliyor. Bununla birlikte, bir yıl önce bir ons altının 1575.10 $ değerinde olduğunu hesaba katalım. O zaman 1575.10 $’lık ETH satın almış olsaydınız, şu an 5.76 ETH’ye sahip olurdunuz. Buna göre 5.76 ETH şu an 10776.96 dolar. Bir diğer ifade ile %584’lük bir yatırım getirisi. Yani Altından daha fazla kar durumunuz olacaktı.

Peki bu durum, Ethereum’un fiyatı ve trendi için ne anlam ifade ediyor? Eğilimi analiz etmek için ilginç bir metriği, 7 günlük hareketli ortalamada kârdaki adres sayısını düşünün.

Bugün erken saatlerde, kârdaki Ethereum adreslerinin sayısı, Glassnode’un yukarıdaki grafiğine göre 53,5 milyon ATH’ye ulaştı. Gerçekleşmemiş karlar üzerinde oturan çok sayıda adrese rağmen, Ethereum’un fiyatı satış baskısına teslim olmadı. Fiyat şu anda 1800 $’ın üzerindeki yeni ATH’ye daha yakın ve zincir içi analiz, traderlar arasındaki duyarlılığın nötr olduğunu belirtiyor. Ayrıca dikey fiyat büyümesinde bir yer bıraktığı için bu durum Ethereum fiyatına olumlu yansıyor.

Bitcoin İle Korelasyon

İlginç bir şekilde, Ethereum’un Bitcoin ile korelasyonu 0.85’te bulunuyor. Bitcoin’in Altın’ı geçtiğine dair konuşmalar geçmişte olmuştu. Ancak Ethereum, on yıldan daha kısa bir sürede 1 ons altın fiyatını aşan bir rakip olarak ortaya çıkıyor. Daha fazla kurumsal yatırım Bitcoin’i hedeflediğinden ve Ethereum yayılmadan fayda sağlayabileceğinden, bu uzun vadede bir yükseliş işaretidir.

Piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan büyük altcoinler önemli fiyat artışları yaşadı. Altcoin sezonu fraktalları, traderların çift haneli büyüme ile gerçekleşmemiş karlar üzerinde oturmalarını sağladı. Ethereum, Altcoinlerin çoğunluğunun ve DeFi ekosisteminin bir sağlayıcısı olarak öne çıkıyor. Bu nedenler kısa vadede bir fiyat düzeltmesi sadece yaklaşmakta olan büyümenin göstergesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir