Hayal Gerçek Olur mu? Ethereum Hafta Bitmeden Bu Seviyeye Gelebilir

Ethereum için yeni seviyeler bu hafta için söz konusu olacak mı? Anlatı, son birkaç ayda piyasanın en iyi iki dijital varlığı için çok benzerdi.

Piyasadaki yükseliş ivmesinin ölçeğini yeniden canlandıran Bitcoin yatırımcıları, Tesla’nın açıklamasıyla coştular. Bu bağlamda Tesla %7.7’lik sermaye rezervi yatırımını açıklamasının ardından son 24 saat boyunca traderlar satın alma baskısını artırdı.

Aslında, sadece birkaç saat sonra, Bitcoin 48.000 $’ın üzerinde yeni bir zirveye ulaştı. Diğer taraftan Ethereum ise çok beklenen 1.800 $ işaretini aştı.

Ethereum İçin Beklenen Seviye

Her iki kripto varlığın da yazım sırasında küçük düzeltmelerden geçmesi söz konusu. Soru son derece yerinde: Ethereum muadilinden daha mı iyi performans gösteriyor?

Ekteki grafik, önceki tüm zamanların en yüksek değerlerinden bu yana hem Bitcoin hem de Ethereum tarafından kaydedilen büyüme yüzdesini vurgulamakta. Görüldüğü gibi, Bitcoin’in değeri, 20.000 doları geçtiğinden bu yana iki katına çıktı. Sonuç olarak % 133’lük bir artış kaydetti.

Öte yandan Ethereum, 2018’in en yüksek seviyesi olan 1.440 $’ı aştıktan sonra %28 büyüdü. Burada, Ethereum’un aynı zamanda bir ATH aralığında ortaya çıktığını düşünelim. Fiyat keşfi açısından doldurulması gereken daha yüksek bir boşluğa sahip olduğu bir gerçek. Ethereum ekosisteminin görünümü de son 3 yılda gelişti.

Son olarak, Ethereum şu anda ağını, ETH’de 5 milyar dolardan fazla stake edilen bir Proof-of-Stake sistemine geçirme sürecinde.

Bitcoin gibi, Ethereum da son 12 ayda yüksek borsa çıkışları kaydetti. Bu bağlamda kullanıcılar varlığı uzun vadeli bir bakış açısıyla tutuyor. Aynı zamanda ETH 2.0’ın büyümesi, dünyanın en büyük altcoin projesine güvenin bir başka parlak işaretidir.

ETH İçin Bir Sonraki Sıçramanın Nedeni!

CME ETH vadeli işlemleri piyasaya sürülmesiyle birlikte, kurumsal alana yönelik pencere artık açık. Bununla birlikte, CoinShares’in son verileri, varlık sınıfının halihazırda önemli girişlere tanık olduğunu gösteriyor.

Söz konusu rapora göre, sermaye akışları geçtiğimiz hafta (CME Vadeli İşlemlerin başlamasından önce) Ethereum’da oldukça yoğunlaştı. Sonuç olarak Altcoin’e 195 milyon dolara yakın değerde yatırımlar aktı. Aslında, ETH, Grayscale, 3iQ ve 21Shares gibi kuruluşları içeren bir pay olan toplam piyasa girişlerinin yaklaşık %80’ini temsil ediyordu. Rapor şöyle dedi:

“Yatırımcıların çeşitlilik aradığına ve Ethereum temelleri konusunda giderek daha rahat hale geldiğine inanıyoruz.”

BTC 50 Bin Doları Geçmeden Önce ETH 2000 Dolara Ulaşabilir mi?

Fiyat takdiri bir yarış değil. Ancak kolektif yükseliş ivmesi bu haftanın sonunda ETH’yi 2.000 doların üzerine çıkarabilir. Öyle ki, şu anda, piyasa duyarlılığı her iki kripto varlıklar için son derece olumlu. Ancak Ethereum’un genel olarak daha iyi bir yatırım getirisi olasılığı var.

Bu nedenle, Ethereum’un 2.000 doları aşması sürpriz olmayacak. Aslında, söz konusu seviyenin ötesinde daha fazla fiyat artışı da söz konusu olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir