Bitcoin Nisan Hedefini Daha Önceden mi Gerçekleştirecek? İşte Ayrıntılar

Bitcoin bugün 57.500 dolar seviyesine ulaştı. Bu bağlamda rakam yeni tüm zamanlar rekoru. Ayrıca varlığın piyasa değeri de 1 trilyon doların üzerinde yer alıyor.

3 Hafta Öncesinden Takip

Borsalardaki Bitcoin hacmi de arttı. Son artış yüzde 26.64 seviyelerinde. Bitcoin’in zincir içi analizi düşüş eğilimine işaret ediyor. Diğer taraftan, Panteral Capital’in mevcut fiyat rallisi hakkında yükseliş öngörüsü ve perspektifi var.

Pantera Capital’in Bitcoin fonu açık ara en iyi performans gösteren fondur. Onu yakından takip eden Grayscale ve Bitcoin fonlarının performansı, Bitcoin’in fiyatının Şubat 2021 için öngörülen hedefinin 3 hafta ilerisinde olduğuna işaret ediyor.

Pantera’nın S2F projeksiyonlarının yukarıdaki tablosuna bakalım. Bu bağlamda, Bitcoin’in fiyatının 2021’in Mart ayında, tam olarak ikinci haftada 52943 $’a ulaşması bekleniyordu. Ancak, şu anda 55600 $ seviyesindeki ticaret ile, programın açıkça 3 hafta ilerisinde yer alıyor. Ayrıca fiyat Nisan hedefi olan 62968 $’a doğru ilerliyor.

Bitcoin Fiyatı

Pantera’nın S2F projeksiyonlarına göre Bitcoin’in fiyatı, Nisan ayına yönelik olan 62968 dolarlık hedef için planlanandan 3 hafta ileride.

Bitcoin’in fiyatı Nisan ayının hedefine doğru ileriye doğru yükselişini sürdürürse, beklenenden daha erken bir zamanda bu seviyeler gerçekleşecek.

Bitcoin’in volatilitesi bunda kritik bir faktördür. Şu anda volatilite %19,7 ve yükselen para birimleri gibi varlık sınıfları daha yüksek volatiliteye sahip. Bununla birlikte, yükselen fiyat ve CME’ye yönelik olarak kurumsal yatırımcıların artan açık ilgisi söz konuısu. Bu nedenle gelişmeler, Bitcoin’in volatilitesi üzerinde doğrudan bir etki yaratabilir. Ayrıca fiyat hedefini programın daha ilerisine itebilir. Kurumsal yatırımcıların yanı sıra, perakende traderlar da spot borsalarda artan ticaret hacmine ve volatiliteye katkıda bulunacağından önemli bir role sahip. Aktif arz düşerse, spot borsalarda artan talep ve ticaret hacmi ile birlikte fiyat da artabilir.

Borsalara Bitcoin girişi şu anda 55700 civarında. Bu seviye, Ocak 2021 ve 2020’nin son çeyreğindeki giriş seviyesinden daha düşük. Diğer taraftan düşük giriş ile birleştiğinde, yükselen piyasalarda fiat-kripto ile spot borsalarda Bitcoin’in talebi arttı.

Aynı zamanda, Bitcoin’in rezerv riski arttı. Glassnode’dan gelen verilere göre iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, perakende traderlar için izlenmesi gereken bir metriktir. Bitcoin’in fiyat rallisinin yukarı doğru devam edip etmeyeceği, volatilite, risk ve spot ve türev borsalardaki ticaret hacmine bağlı olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir