18 Şubat BTC, ETH, DOT, ADA, XRP, BNB, LTC, BCH, LINK ve XLM Fiyat Analizi

Önde gelen koinlerin fiyat analizi ile karşınızdayız. Bitcoin fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak bu hareketin sonrası Altcoinlerde bir hareketin yaşanma ihtimali var.

Bitcoin (BTC), geleneksel değer deposu olan altın üzerinde yavaş yavaş üstünlük sağlıyor. Veriler, bir ons altının 17 Şubat itibarıyla 0,0352 Bitcoin’e karşılık geldiğini gösteriyor. Bu, Bitcoin’in yatırımcılarını altından çok daha fazla ödüllendirdiği anlamına geliyor.

Bitcoin, çeşitli zaman dilimlerinde büyük ölçüde altından daha iyi performans gösterdi. En son bir yıllık verilere bakalım. Bitcoin’in risk ayarlı getirisi %270 iken altının getirisi 28 Aralık 2020 itibariyle sadece %24 seviyesinde.

Sonuç olarak, dört veya sekiz yıllık zaman dilimlerinde Bitcoin büyük ölçüde avantajlı çıkıyor.

Son birkaç yılda, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaştı. 2017’deki bir önceki boğa koşusu sırasında Bitcoin’in 60 günlük voltilitesi %32 idi. Ancak mevcut boğa aşamasında, Bitcoin %14,25 ile daha düşük volatilite kaydetti. Analistler, kurumsal benimseme arttıkça volatilitenin daha da gerileyeceğini düşünüyor.

Diğer taraftan Bitcoin’e ilgi gösteren kurumların sayısında herhangi bir yavaşlama belirtisi yok. Elliptic kurucu ortağı Tom Robinson, birçok ABD finans kurumunun “bir tür kripto para birimi hizmeti başlatmayı ciddi olarak düşündüğünü” söyledi.

Kurumsal benimseme büyümeye devam ederse, duyarlılığın olumlu kalması muhtemel. Önemli bir direnç olarak hareket edecek yukarı taraftaki seviyelere bakalım. Bu nedenle ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

50.000 dolarlık psikolojik seviye, Bitcoin’e karşı yalnızca küçük bir direnç gördü. Bu da boğaların kesin bir şekilde komuta ettiklerini gösteriyor. Seviye boğaların kâr alımı yapmak için acele etmediklerini gösteriyor.

51.000 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi bir güç işareti. Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (43.451 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki göreli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı üç gün boyunca 50.000 doların üzerinde tutabilirse, BTC / USD kuru ayıların devreye gireceği 60.974,43 dolara yükselebilir.

Aşağı yönde ise, ilk destek 20 günlük EMA. Bu nedenle ayılar fiyatı bu seviyenin altına düşürebilirse, düşüş 50 günlük basit hareketli ortalamaya (37.415 dolar) kadar uzayabilir. Bu, izlenmesi gereken önemli bir seviyedir. Çünkü bu seviyenin altında bir kırılma, ayılara bir momentum kayması önerecektir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) şu anda 1.658 dolar ile 1.869 dolar arasında sınırlı kaldı. 15 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı 1.869 doların üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, ETH / USD kuru, 2.000 dolar seviyesine doğru bir hedefi olan yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayacak. Bu seviye önemli bir direnç. Ancak boğalar fiyatı kanalın üzerine çekerse, momentum hız kazanacak. Artan yönde bir sonraki hedef 2.515 dolar.

Bu varsayımın aksine, fiyat 1.869 doların üzerine çıkmazsa, parite birkaç gün daha aralıkta konsolide olacak. Diğer taraftan 20 günlük EMA’nın (1.658 dolar) altında bir kırılma, zayıflığın ilk işareti olacak. Ayılar fiyatı kanalın destek hattının altına düşürürse bir trend değişikliği sinyali verecek.

DOT Fiyat Analizi

Polkadot (DOT), 16 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Sonrasında ise bugün başka bir yeni zirveyle eski seviyeyi takip etti. Bu durum boğaların kesin olarak komuta ettiğini gösteriyor. Ancak ayılar kanalın direnç hattını savunuyor.

Boğalar, fiyatı yükselen kanalın üzerine çıkarabilirse, momentum yükselebilir ve DOT / USD kuru 42 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat kanalın üst yarısında devam etse bile yükseliş trendi kademeli olarak devam ecek.

Zayıflayan momentumun ilk işareti, kanalın orta noktasının altında bir kırılma olacak. Böyle bir durumda kur, kanalın destek hattına düşecek. Burası, önemli bir destek seviyesi. Çünkü bunun altında bir kırılma, bir trend değişikliğini gösterecek.

ADA / USD

15 Şubat’taki düşük seviyelerden keskin toparlanmanın ardından, Cardano (ADA) 16 Şubat’ta bir iç gün mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu hamle bugün arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteren bir Doji şamdan formasyonunu ortaya çıkardı.

Boğalar şimdi fiyatı 0,9817712 dolara çıkarmaya çalışacak. Bu seviyenin sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel. Ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarabilirse, ADA / USD kuru 1.25 dolara ve ardından 1.50 dolara yükselecek.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse parite 0,687 dolara düşebilir. Bu seviyeden bir sıçrama, fiyat aralığını 0,687 ila 0,981 dolar arasında tutabilir.

XRP / USD

XRP fiyatı, mum çubuğundaki uzun kuyruklardan görüldüğü gibi 14 ve 15 Şubat’ta 0,50 dolardan sıçrama girişiminde bulundu. Ancak boğalar toparlanmayı sürdüremedi. Bu durum, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösteriyor.

Kritik bir seviyeden güçlü bir toparlanma elde edememe, ivmenin zayıfladığını gösteriyor. XRP / USD kuru artık birkaç günlüğüne 0,50 ile 0,65 dolar arasında konsolide olacak. 0.65 dolarlık bir kırılma, fiyatı 0.78068 dolara itecek.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın (0,48 dolar) altına düşerse, parite 50 günlük SMA’ya (0,35 dolar) düşebilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), son birkaç gündür takılıp kaldığı 117.7289 dolar ila 141.32 dolar aralığından çıktı. Bugün ivme kazandı. Alıcılar fiyatı kolayca tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 148,40 doların üzerine çıkardı.

Yüzeysel bir düzeltmenin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru kırılma, yatırımcıların her küçük düşüşte alım yaptıklarını ve daha derin bir düzeltme beklemediklerini gösteriyor. BNB / USD kuru artık 200 dolara yükselebilir.

Ancak traderlar, son birkaç gündür aşırı alım seviyelerinde işlem gördüğü için RSI’yi takip etmelidir. Bu, paritenin bir düzeltmeye veya daha fazla konsolidasyona karşı savunmasız kaldığını gösteriyor.

İlk zayıflık işareti 141.32 doların altında bir kırılma olacak ve 117.7289 doların desteklenmesi durumunda trend ayıların lehinde olacak.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 15 Şubat’ta 185 dolar seviyesinin başarılı bir şekilde yeniden testini tamamladı . Boğalar şimdi fiyatı 230.5305 doların üzerine çıkarıp yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Bunu yapmayı başarırlarsa, altcoin 256 dolara ve ardından 272 dolara yükselecek.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, ayılar genel direnci savunursa, LTC / USD kuru birkaç gün için 185-230 dolar arasında konsolide olacak.

Parite düşerse ve 185 dolar’ın altına inerse, bu olumlu görüş geçersiz olacak. Böyle bir hareket, arzın talebi aştığını gösterecek. Olumsuz yöndeki bir sonraki destek 50 günlük SMA seviyesi olan 156 dolar.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), 15 Şubat’ta uzun bacaklı bir Doji şamdan formasyonu ve 16 Şubat’ta bir gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu oluşumların her ikisi de traderlar arasında bir sonraki yön hareketi konusunda kararsızlığı gösteriyor.

Belirsizlik yukarı yönde çözülürse ve boğalar fiyatı 745,39 ila 773,32 ABD doları genel direnç bölgesinin üzerine çıkarırsa, BCH / USD kuru yükseliş trendini sürdürebilir ve 900 dolara çıkabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Tersine, fiyat düşerse ve 670 doların altına inerse, bir sonraki durak 631.71 dolarlık kırılma seviyesi olacak. Bu destek de kırılırsa, düşüş 20 günlük EMA’ya 563 dolar seviyesine kadar uzayacak.

LINK / USD

Chainlink (LINK), 15 Şubat’ta gün içi düşük seviyelerden keskin bir şekilde fiyatı toparladı. Ancak boğalar daha fazla varlık gösteremedi. Fiyatı yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkaramadı. Bu, kısa vadeli traderlardan kar alımını çekti.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. İyileşme devam ederse, fiyat tekrar kanalın direnç çizgisine yükselecek. Kanalın üzerinde bir kırılma, bir sonraki hedefe doğru yolculuğu 44 dolar seviyesinden başlatabilir.

Aksine, fiyat tekrar direnç çizgisinden düşerse, LINK / USD kuru kanal içindeki yolculuğuna devam edecek. Bir arıza ve kanalın altına kapanma, avantajı ayıların lehine çevirecek.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM), boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren, 16 Şubat’ta bir gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Boğalar şu anda fiyatı 0,517 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, talebin arzı aştığını gösterecek ve bu da 0.600681 dolarlık bir yeniden teste neden olacak. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecek. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 0.409 doların altına inerse, zayıflık gösterecek. Bu durumda fiyat olası bir düşüş için kapıları 0.35 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (0.31 dolar) açacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir