Teknik Kâhin Uyardı: Ethereum Fiyatı Yükselmeden Önce Bu Dipleri Görebilir!

Ethereum fiyatı, 1.900 doların üzerinde kalamadı ve ABD doları karşısında daha düşük seviyede düzeltildi. Başarılı tahminlere imza atan ünlü analist Aayush Jindal’a göre, Ethereum fiyatı kazançları düzeltiyor ve yeni bir artıştan önce 1.750 doları test edebilir gibi görünüyor.

  • Ethereum fiyatı, 1.975 dolarlık yüksekten düzeliyor ve 1.900 doların altında işlem görüyor.
  • Fiyat şu anda 1.850 dolarlık desteği test ediyor, ancak 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında yer alıyor.
  • Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 1.850 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş eğilimi çizgisi var (Kraken üzerinden veri akışı).
  • Analiste göre, parite daha da düşebilir, ancak boğaların 1.750 dolar civarında aktif kalması muhtemel.

Ethereum fiyatı burdan nereye gidiyor? İşte seviyeler

Ethereum fiyatı, 2.000 doların üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulundu, ancak başarısız oldu. ETH fiyatı yeni bir düşüşe başlamadan önce, son yükseliş seviyesi 1.976 dolar civarında oluştu. Daha sonra 1.950 dolar ve 1.900 dolarlık destek seviyelerinin altında bir kırılma oldu. Ethereum fiyatı 1.850 dolarlık destek seviyesini bile test etti ve şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor. 

1.853 dolar civarında bir düşük seviye oluştu ve fiyat şu anda zararları konsolide ediyor. Yukarı yönde bir ilk direnç analiste göre, 1.880 dolar seviyesine yakın. Bu seviye, son düşüşün %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın. İlk büyük direnç analiste göre, 1.910 dolar seviyesine veya 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. 

İşte Ethereum fiyatının test edebileceği önemli seviyeler

Ana direnç analiste göre, şu anda 1.940 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor ve ETH/USD paritesinin saatlik grafiğinde bağlantılı bir düşüş trendi çizgisi. Yeni bir artışa başlamak için analiste göre, fiyatın 1.910 doların üzerine çıkması ve ardından 1.950 dolar seviyesinin üzerinde ivme kazanması gerekir. Belirtilen durumda analiste göre, Ethereum fiyatı 2.000 dolar seviyesini kolayca temizleyebilir.

Ethereum fiyatı yükselişini 1.950 dolar seviyesinin üzerine çıkaramazsa analiste göre, aşağı doğru hareket etmeye devam edebilir. İlk büyük destek analiste göre, 1.850 dolar seviyesine yakın. Aynı grafikte analiste göre, 1.850 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi de var. Trend çizgisi desteğinin altında net bir kırılma ve 1.830 dolar analiste göre, yakın vadede 1.750 dolarlık destek bölgesine doğru bir hareket için kapıları açabilir.

Teknik göstergelerle Ethereum fiyatının mevcut görünümü

Saatlik MACD: ETH / USD için MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş ivme kazanıyor.

Saatlik RSI: ETH / USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.

Ana Destek Seviyesi: 1.850 ABD doları.

Ana Direnç Seviyesi: 1.950 ABD doları.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir