Tüm Zamanlar Rekorunu Yenileyen Bitcoin İçin İşte Sıradaki Hedef

Bitcoin bugün gözünü 50.000 dolar seviyesine dikti. Boğalar hamlelerini yaparken fiyatı da 48.481 dolarlık yeni zirveye taşıdılar.

Yakın Vadede Neler Var?

Yakın vadede kripto trendlerinin nerede olacağı büyük ölçüde boğalara bağlı olacak. Bitcoin için yaşanacak olumsuz bir durum fiyatı 40.000 dolar seviyesine çekebilir.

Bir trader, son tweetinde şu anda 60.000 $’a doğru bir hareket beklediğini açıkladı. BTC’nin 50.000 $’ın üzerine çıkması durumunda bu yüksek seviyelerin geleceğini belirtti.

BTC’nin potansiyel olarak 45.000 $’a kadar geri çekilmesini trader, piyasanın büyük bir dalgalanma görmesi olarak yorumluyor.

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası

Bitcoin ve tüm kripto piyasası, son zamanlar güçlü bir yükseliş trendi yakaladı. Satıcılar, toplu piyasa üzerinde bir kontrol sağlayamadılar.

Birkaç yoğun satış gerçekleşti. Ancak olumlu katalizörler yükseliş trendini beslemeye yardımcı oluyorlar.

Bu bağlamda Bitcoin dün düşmesine rağmen, olumlu haberlerle yeniden güç topladı. Ayrıca BNY Mellon’un Bitcoin için saklama hizmeti desteği vereceği haberi de bu gücün toplanmasında etkili oldu. Diğer taraftan Tesla haberleri de ortaya çıkan ivmeyi yeniden canlandırmaya yardımcı oldu.

BTC Gözünü Yeni Yüksek Seviyelere Dikti

Yazıyı yazarken Bitcoin 48.000 dolar seviyelerine yakın bölgede işlem görüyordu. Ancak bu son seviye dünkü 44.000 dolar seviyesine göre önemli bir yükselişe işaret ediyor.

Her düşüş sonrası agresif bir şekilde satın alma yaşanıyor. Diğer taraftan bu durum boğaların piyasa üzerinde kontrolü koruduğunu gösteren olumlu bir işaret.

Bu eğilim devam ettiği sürece, BTC yakın vadede daha fazla yükseliş gerçekleştirecek.

CryptoCapo isimli analist, Bitcoin’in yakın vadede nereye yönelebileceği konusundaki düşüncelerini paylaştı. Analist, Bitcoin’in 50.000 $’ın üzerine çıktığında 60.000 $’a yükselme olasılığının yüksek olduğunu açıkladı. Ancak analiste göre sonrasında büyük bir düzeltme olacak.

Piyasa gücünü koruduğu sürece, Bitcoin bazı büyük yükselişler görmesi de söz konusu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir