Kripto Piyasa Değeri Rekor Kırarken Popüler Altcoin Polkadot İlk 4’e Girdi!

Bitcoin 56.500 doların üzerindeki başka bir rekordan sonra yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ethereum da 2.000 doları fethederek dünyanın en büyük kripto para birimini takip etti. Öte yandan popüler altcoin Polkadot (DOT) 40 dolara dokundu.

Genel kripto para piyasa değeri yeni bir rekor kırdı: 1.7 trilyon doların üzerine çıkıldı. Kripto alanı için daha fazla kilometre taşı geride bırakıldı. Diğer altcoin’ler de Bitcoin’in 56.000 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesini ve keşfedilmemiş yeni bölgelere giden Ethereum’u takip ediyor.

Bitcoin başka bir ATH gördü

Bu haftanın başlarında birincil kripto para biriminin keskin bir düşüşün ardından 46.000 dolarlık fiyatta mücadele ettiği görülüyordu. Bununla birlikte varlık, eğilimi hızla tersine çevirdi ve önemli miktarda değer kazanmaya başladı. Bu da birkaç ardışık tüm zamanların en yüksek rekoruyla sonuçlandı.

Çarşamba günü 50.000 doların üzerine çıktığında Bitcoin o zamandan beri geriye bakmadı. Şu an itibariyle BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi 56.620 dolar. Bu, Elon Musk’ın bir başka BTC etkileşiminin ardından, kısa bir süre sonra geldi.

Bitcoin o zamandan beri biraz geri çekilse de yazım sırasında 55.000 doların üzerinde işlem görüyor. Belki de daha önemlisi, piyasa değeri 1 trilyon doları geçti.

Uzmanlara göre teknik göstergeler, BTC’nin potansiyel olarak 60.000 dolara meydan okumasından önce 56.112 dolar ve 56.600 dolarlık ilk direncin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Alternatif olarak 54.500, 51.400 ve 50.000 dolarlık destek seviyeleri, fiyatın kırılması durumunda yardımcı olabilir.

Ethereum 2.000 doların üzerinde, popüler altcoin DOT ilk 4’e girdi

Altcoin piyasası da geçen hafta boyunca kayda değer kazançlar elde etti. Son 24 saatte durum yalnızca Ethereum liderdliğinde yoğunlaştı. İkinci en büyük kripto para birimi, 6 yıllık tarihinde ilk kez 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra kendi başına önemli bir kilometre taşını da kırdı. Litecoin (%4), Ripple (%6) ve Chainlink (%7) ilk on arasında iyi durumda ancak Binance Coin, Cardano ve Polkadot tarafından geride bırakıldı.

DOT %20 ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 40 dolara fırladı ve bu, Polkadot’u Tether’i (USDT) geride bırakarak piyasa değeri açısından en büyük 4. proje haline getirdi.

1 günlük DOT/USDT grafiği. Kaynak: Tradingview

Cardano, %16’lık bir artıştan sonra üç yıl içinde ilk kez 1 doların üzerine çıktı. Son haftalarda tartışmasız en iyi performans gösteren Binance Coin, dün yaklaşık 350 dolarlık bir rekor gördü. Yaklaşık 300 dolara geri dönmesine rağmen, BNB yedi gün içinde yine de %120’den fazla arttı.

Ravencoin (%100), DODO (%45), Polygon (%40), Theta Fuel (%33), Fantom (%31), Huobi Token (%26) ve OKB (%23) daha fazla kazanç elde etti.

Sonuç olarak tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri de 1.7 trilyon doların üzerinde yeni bir rekor kaydetti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir