Wall Street Efsanesi: Merakla Beklenen Bitcoin ETF Yolda! Nedeni…

Galaxy Digital CEO’su ve Wall Street’in ünlü yatırımcısı Mike Novogratz, yine önemli tahminlere imza atıyor. Mike Novogratz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Gary Gensler liderliğindeki bir Bitcoin ETF ürününe yeşil ışık yakacağını vurguluyor.

Mike Novogratz: Gary Gensler bir Bitcoin ETF ürününe odaklanacak

Yeni verdiği bir röportajda ​​Mike Novogratz, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) gibi kripto piyasasındaki mevcut yatırım araçlarının bireysel yatırımcılara ham bir anlaşma sağladığını belirtiyor. Mike Novogratz, Gary Gensler’ın bu duruma el atacağını savunuyor. Mike Novogratz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dünyadaki en büyük Bitcoin sahibi Grayscale Trust, değil mi? Barry Silbert’in grubu tarafından yönetilen kapalı uçlu bir fon. Harika bir iş. 25 milyar dolar değerinde Bitcoin’leri var. Yıllık %2 ücret alırlar. Artı, ticaret yolunda para kazanıyorlar. Bu paranın çoğu, Bitcoin’i fonlarına koyan, yani Bitcoin’i ödünç alan, fonlarına yatıran, altı ay boyunca çeşnilendiren ve ardından trust’tan pay alan insanlardan geliyor. Yani, bunun hakkında düşünmek isterseniz, hedge fonları bireysel yatırımcıları tahkim ediyor. İşte bu… Bunu düşünmenin başka yolu yok. Yani SEC sizsiniz, bir ETF’nin geçmesine izin vermezsiniz, ancak bu tarz bir projeye izin verirsiniz. Kesinlikle bir anlam ifade etmiyor. Gary Gensler’in bunun daha uzun süre devam etmesine izin vereceğine inanmıyorum.

Galaxy Digital başkanı: Önümüzdeki 12 ay içinde bir Bitcoin ETF’si onaylanacak

Mike Novogratz, bir Bitcoin ETF ürünün Grayscale için iyi bir işaret olmadığını ekliyor. Mike Novogratz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

SEC’in bireysel yatırımcılar için daha iyi olan bir ETF’ye izin vereceğini düşünüyorum. ETF, tüm yeni likiditeyi sürükleyecek ve Grayscale Trust’taki bu prim çökecek.

Galaxy Digital başkanı, önümüzdeki 12 ay içinde bir Bitcoin ETF’nin onaylanacağını tahmin ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir