3 Analist Tahminlerini Açıkladı: Altın’ın Sıradaki Adımı Bu Seviyelere Olacak!

Altın fiyatları, Ocak başından bu yana en keskin haftalık düşüşünü yaşadı. Şimdi herkes bu düşüş trendinin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Usta isimler ise gelecek hafta altın fiyatlarının nasıl hareket edeceğini öngörmeye çalışıyor. Genel olarak analistler, altın’ın aşağı yönlü eğiliminin gelecek haftada devam etmesini bekliyor.

David Madden: Altın fiyatlarında negatif trend devam edecek

CMC Markets UK piyasa analisti David Madden, değerli metal piyasalarını analiz etti ve şunları söyledi:

Altın Cuma günkü seansta Haziran ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Ancak o zamandan beri “ABD dolarındaki zayıflık sayesinde” toparlandı.

Ancak David Madden, piyasa güncellemesinde, “Ocak ayının başından bu yana daha geniş olan negatif trendin devam ettiğini” söyledi.

Todd ‘Bubba’ Horwitz: Altın fiyatı 1.750 dolara ve 1.700 dolara yöneliyor

Popüler altın analisti Todd ‘Bubba’ Horwitz’a göre, altın’ın fiyatları üzerindeki baskı hala güçlü. Analiste göre, hiçbir şey ayıları satıştan alıkoyamadı. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a göre, eğilim açıkça daha düşük seviyelere işaret ediyor. Analiste göre, altın’ın fiyatı 1.750 dolara ve 1.700 dolara yöneliyor. Bu eğilim değişene kadar analist, altın’da short kalacağını da ekliyor.   

Naeem Aslam: Altın için ufukta bir toparlanma var! Önümüzdeki hafta daha yüksek oynaklık bekliyoruz

AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in açıklamalarının değerli metali desteğini belirtti. Perşembe günü Janet Yellen, ABD ekonomisindeki son iyileşme işaretlerinin Biden yönetiminin 1,9 trilyon dolarlık yardım planını küçültmek için bir neden olmadığını söyledi.

Naeem Aslam, Janet Yellen’in yorumlarının yardım planının geçişi için umudu ateşlediğini söyledi. Analiste göre, daha büyük bir teşvik paketi daha fazla borca ​​yol açacak ve bu da doların değerini düşürerek altın fiyatlarının yükselmesine yardımcı olacak. Naeem Aslam konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Önümüzdeki hafta daha yüksek oynaklık bekliyoruz. Bir dizi Federal Rezerv yetkilisinin konuşması bekleniyor. Bu, yatırımcılar ve trader’lar arasında daha fazla gürültü oluşturacak. Altın fiyatının çok fazla satıldığına ve ufukta bir toparlanma olduğuna şüphe yok.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir