Dev Banka Altın’da Havlu Attı! Korkutan Tahminlerini Açıkladı

Beklenenden daha iyi olan ekonomik ve yükselen tahvil getirileri altın fiyatlarını aşağı çekiyor. Bu gelişmeler, fiyatları Kasım ayından bu yana en düşük noktalarına ittiği için piyasadaki duyarlılık hızla değişmeye başlıyor. TD Securities, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, fiyatlar ONS başına 1.790 doların altına düştüğü için long altın ticaretinin durdurulduğunu belirtti. Bu hamleyle birlikte TD Securities, altın piyasasında havlu atan en son banka oldu.

TD Securities: Altın piyasasında daha fazla tasfiye riski var!

Nisan ayı altın vadeli işlemleri,  günde %1,5 düşüşle ONS başına 1,771,40 dolardan işlem gördü. Bu düşüşün ardından TD Securities, long altın ticaretinin durdurulduğunu açıkladı. TD Securities analistleri araştırma notunda, konuya yönelik şunları söyledi:

Long altın ticaretimiz, FED’in faiz artışına yönelik pragmatik yaklaşımından kaynaklanan, enflasyondan korunma ürününden güvenli liman varlığına kadar rejim değişikliğinin bir zayiatı oldu.

Kanada bankası, altın piyasasında hala yüksek düzeyde bir yükseliş spekülasyonu olduğunu vurguluyor. TD Securities analistleri, tahvil getirilerinin yükselmesiyle birlikte, değerli metal üzerinde ağırlığını sürdürebilecek daha fazla tasfiye riski bulunduğunu belirtiyor.

TD Securities altın’dan çıktı! Fakat uzun vadede 2.000 doların üzerini bekliyor

Banka altın ticaretinden çıkmasına rağmen tahminlerini güncellemedi. Banka, uzun vadede kıymetli metal üzerindeki yükselişini sürdürüyor ve fiyatların ONS başına 2.000 dolara yükselme potansiyelini vurguluyor. TD Securities analistleri bu ayın başında konuya yönelik şunları söyledi:

Çıktı açığı uzun bir süre boyunca çok büyük olacak ve ABD ekonomisinin salgın sonrası toparlanabilmesi için reel oranların sıkı bir şekilde uyumlu bir modda kalması gerekecek. Bu, sarı metal için iyi bir haber olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir