Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası Ripple Ticaretini Durduruyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu davanın ardından çok sayıda platform XRP’ye olan desteğini sonlandırdı. Bugün ise bu şirketlere bir yenisi ekleniyor. Bitcoin borsası PayBito, kısa süre önce yaptığı duyuruda tüm Ripple (XRP) alım satım işlemlerini askıya alacağını belirtti.

Bitcoin borsası PayBito, Ripple (XRP) ticaretini askıya alıyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Bu gelişmenin ardından XRP’ye olan desteğini sonlandıran 33’ten fazla şirket ve platform oldu. 

Bugün ise bu listeye yeni bir kripto para borsası dahil oldu. PayBito borsası, 18 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada tüm XRP alım satım işlemlerini askıya alacağını belirtti. PayBito, bu kararın SEC davası nedeniyle alındığını da ekliyor. Ancak borsa, SEC ve Ripple arasındaki yasal savaşı yakından izleyeceğini ve davanın sonucuna göre, XRP ticaretini yeniden devreye alabileceğini de vurguluyor. PayBito genel müdürü Raj Chowdhury konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

 XRP ticaretini durdurmamız, borsa kullanıcılarının güvenlik ve uyumluluk gibi faktörlere erişimini kesinlikle etkilemeyecek. Bu kapsamda kullanıcılarımız, kripto para varlıklarını istedikleri platforma aktarabilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir