Mastercard’dan Büyük Müjde: Kripto Paralar Desteklenecek! Bu Altcoin’ler Listede

Ödeme devi Mastercard, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu yılın sonlarında ağında kripto para birimlerini desteklemeye başlayacağını söyledi. Mastercard’ın hangi kripto paraları destekleyeceği henüz belli değil. Fakat ödeme devi, bazı altcoin türlerini destekleyeceğini açıkça belirtti.

Mastercard, bu yıl ağında belirli kripto para birimlerini destekleyecek!

Bir blog gönderisinde  ödeme devi Mastercard, bu yıl işletmelere kripto paralar ile ödeme alma sistemi entegre etmeyi plânladığını vurguluyor. Mastercard’ın blog gönderisindeki şu ifadeler dikkat çekiyor:

Kripto para birimleri hakkındaki görüşleriniz ne olursa olsun gerçek şu ki bu dijital varlıklar, ödemeler dünyasının daha önemli bir parçası haline geliyor.  Şu anda kripto paralar ve ödemelerin geleceği için hazırlanıyoru. Bu yıl Mastercard’ın belirli kripto para birimlerini doğrudan ağımızda desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok çalışma gerektiren büyük bir değişiklik.

Mastercard’ın hangi kripto paraları destekleyeceği belli değil! Ama bu altcoin türleri olacak

Mastercard’ın hangi kripto para birimlerini destekleyeceği henüz belli değil. Kart devi konuya yönelik blog gönderisindeki şu ifadelere yer verdi

Tüketici korumalarına ve uyumluluğuna odaklanan kripto para birimleri ilkelerimize dayanarak hangi varlıkları destekleyeceğimiz konusunda çok dikkatli olacağız.

Ancak Mastercard stablecoin’lerin seçilen kripto paralar arasında olacağını belirtti. Mastercard konuya yönelik blog gönderisinde şu ifadelere yer verdi:

Tamamen açık olmak gerekirse, günümüzün kripto para birimlerinin tümü ağımızda desteklenmeyecek. Stablecoin’ler yakın geçmişe göre daha düzenlenmiş ve güvenilir olsa da dolaşımdaki yüzlerce dijital varlığın birçoğunun hala uyumluluk önlemlerini sıkılaştırması gerekiyor. Bu yüzden onlar gereksinimlerimizi karşılamayacak. Tüketicilerin ve bir bütün olarak ekosistemin, güvenilirlik ve güvenlik sunan kripto paralar etrafında toplanmaya başlamasını bekliyoruz. Ağımıza getirmeyi umduğumuz aynı sabit paralar. Kripto para birimleriyle ilgili felsefemiz basit: Seçimle ilgili. Mastercard, kripto para birimlerini kullanmaya başlamanızı tavsiye etmek için burada değil. Ancak müşterilerin, tüketicilerin ve işletmelerin dijital değeri taşımasını sağlamak için buradayız.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir