Başarılı Analist Bu 2 Altcoin’in Yatırımcılarını Uyardı: Saldırı Olabilir!

Deneyimli kripto para araştırmacısı Lucas Nuzzi, popüler altcoin Dogecoin ve Litecoin’in yatırımcılarını uyardı. Lucas Nuzzi, Dogecoin (DOGE)’in durumunun Litecoin’i (LTC) neden tehdit altına aldığını açıkladı. Lucas Nuzzi her iki ağın da olası saldırılara nasıl direnebileceğini de anlattı.

Lucas Nuzzi: Popüler altcoin Dogecoin ve Litecoin saldırıya uğrayabilir!

Ünlü kripto para araştırmacısı ve analisti Lucas Nuzzi, Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) ağlarına yönelik olası bir saldırı tasarımının yanı sıra bir dizi acil durum güvenlik önerisini paylaştı. Lucas Nuzzi’ye göre, 2014 yılında Dogecoin (DOGE) ağı madencilerden yoksundu ve %51 saldırılarına karşı savunmasız hale geldi. Lucas Nuzzi konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Geliştiriciler yardımcı bir proof of work (AuxPoW)  güncellemesi uyguladılar: Dogecoin (DOGE) madenciliğini benzer ağların bu süreciyle birleştirmek mümkün hale geldi.

Bu çözüm, ilk günden itibaren tartışmalıydı: Dogecoin (DOGE) madenciliği, büyük madencilik kuruluşlarına büyük ölçüde bağımlı hale geldi. Dolayısıyla bugün Litecoin (LTC) madenciliği çalışmalarının yüzde 95’i Litecoin (LTC) madencileri tarafından gerçekleştiriliyor. Bu durum, Dogecoin’in (DOGE) benzersiz rallisinin ortasında ciddi bir soruna dönüştü.

Ünlü analist: Dogecoin’e büyük paralar koyacaksanız, dikkatli olmalısınız

Lucas Nuzzi’ye göre, Dogecoin (DOGE) fiyatındaki yüzde 1.200 artış, ağ güvenliğinin güvenilir bir göstergesi olan hash rate’ında vasat bir yüzde 15 artışla sonuçlandı. Böylece Lucas Nuzzi’ye göre, hem Litecoin (LTC) hem de Dogecoin (DOGE) saldırılara karşı çok daha savunmasız hale geldi. Lucas Nuzzi, bu kötü niyetli saldırı için varsayımsal bir tasarım önerdi. Analiste göre, büyük ölçekli işlemlerin Blockchain’e dahil edilmesini önlemek için Litecoin’e (LTC) %51 saldırısı olabilir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Dogecoin (DOGE) fiyatının çılgın rallisi göz önüne alındığında, ona saldırmanın kârı da artıyor. Bu nedenle analiste göre, tüm konsept saldırganlar için çekici hale gelir. Lucas Nuzzi, onay süresini artırmak için Litecoin (LTC) ve Dogecoin’i (DOGE) şiddetle tavsiye ediyor. Onay süresi 24 saat olarak ayarlandığında, bu tür bir saldırıyı başlatmak 2 milyon dolara mal olacak. Bu arada, günün sonunda Dogecoin (DOGE) ağı, 2021 açısından teknolojik ilerlemede olgunlaşmamış görünüyor. Ancak araştırmacı, böyle bir altcoin projesindeki risklerinin altını çiziyor:

Bu olgunluk ve ciddiyet eksikliği eğlencelidir, projenin bir parçasıdır… Ama eğer milyarlarca doları Dogecoin’e koyacaksanız, dikkatli olmalısınız. Hayatın boyunca biriktirdiğin varlıkları böyle bir kripto paraya koyma…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir