Dünyaca Ünlü 3 Altın Analisti: Gelecek Hafta Bu Felaket Seviyeleri Görebiliriz!

Dünyaca ünlü analistler, yeni altın tahminlerini açıkladı. Analistler, altın’ın bu hafta ONS başına 1.850 doları geçemediğini vurguluyor. Analistlere göre, önümüzdeki günlerde 1.800 doların altındaki başka bir geri çekilme devasa satışlara yol açabilir. İşte en yeni altın tahminleri…

İşte dünyaca ünlü analistlerden altın tahminleri

Sean Lusk: Altın 2021’de şu ana kadar düşük performans gösterdi! Bu devam edebilir…

Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, altın piyasasını yorumladı ve şunları söyledi:

Altın 2021’de şu ana kadar düşük performans gösterdi. Piyasa 1.850-1.860 doların üzerinde gerçekten zor zamanlar geçirdi. Kripto para performansına bakarsanız, bir şekilde şaşırtıcı… ABD Hazine tahvillerinde yükselen getiriler ve daha güçlü ABD doları altın üzerinde baskı yapıyor. Bu eğilimleri tersine çeviren önemli bir katalizör olmadıkça, altın su basmaya devam edebilir.

Sean Lusk: Altın’ın bir sonraki hedefi 1.705-10 dolar seviyesi olabilir

Sean Lusk, altın’ın gelecek hafta 1.800 dolar seviyesini tutamaması durumunda, yatırımcıların long (uzun) pozisyonlarını tasfiye etme riski olduğunu belirtti. Analiste göre, bu durum fiyatları 1.705-10 dolar bölgesine, yani yıllık %10 aşağıya çekebilir. Sean Lusk, konuya yönelik şunları söyledi:

Piyasada çok fazla long ürün var ve burada devam eden bir yükseliş görmüyoruz. Daha uzun vadede bu fiyat düşüşleri satın alınacak, ancak piyasanın buradan %5 daha aşağı gitmeyebileceğini kim söyleyebilir? Bir sonraki hedef 1.705-10 dolar seviyesi olabilir. Burada beni hiçbir şey şaşırtmaz. ETF piyasası şimdiden çıkışlar görüyor. Yukarı yönlü canlanma biraz zaman alabilir. Görünüşe göre altın önümüzdeki hafta 1.780-85 dolarlık düşük seviyeleri yeniden test edebilir. 1.780 doları tutmalıyız. Aksi takdirde, birçok long ürün kefaletle karşılanacak.

Sean Lusk: 1.800 doların altında girme fırsatınız varsa, bu iyi bir satın alma

Uzun vadede ise Sean Lusk günü kazanan ve altın’ı yukarı çeken enflasyonist tonlar görüyor. Sean Lusk, konuya yönelik şunları söyledi:

Fiziksel ve maddi varlıklar tercih edilecek. 1.800 doların altında girme fırsatınız varsa, bu iyi bir satın alma. Biden bir sonraki yardım paketinde istediğini alırsa, gelecekte nasıl temel bir enflasyon oluşturmaz?

Charlie Nedoss: Altın fiyatları 1.800 doları test etmeye hazır görünüyor

LaSalle Futures Group’un kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, altın piyasalarını değerlendirdi ve şu yorumlarda bulundu:

Ticaretin olduğu yer dolar. Açılmaya başlayacağımız algısı var. Orada büyük dolar short’larımız olmasına rağmen, ABD doları endeksi Cuma günü 90.70 civarında bir güç görüyordu. Altın şu anda ortalamaların altında işlem gördüğü için ONS’u 1.800 doları test etmeye hazır görünüyor.

Peter Hug: Altın üzerinde baskı oluşturacak çok şey var

Kitco Metals küresel ticaret direktörü Peter Hug, altın’ın fiyatları ile ilgili şunları söyledi:

10 yıllık tahvil neredeyse %1,2’ye yükseldi. Getiriler yükseldikçe, dolar alımını tetikledi ve altın’dan bir avantaj sağladı. Kısa vadede insanlar paralarının bir kısmını nakit olarak park ediyorlar. Birkaç Demokrat’ın asgari ücret artışları nedeniyle bu yasa tasarısına oy vermeyeceğine dair bazı spekülasyonlar vardı. Bunu Cumhuriyetçi tarafta telafi edemezlerse, bir sorun çıkacaktır. Metal piyasası teşvikin geçmesini bekliyor. Şu anda başka bir soru işareti olabilir. Ve beklenti azalırken, insanlar metallerden kâr elde ediyor.

Altın piyasası da Biden yönetiminin teşvik programını başlatmasını bekliyor. Peter Hug, daha fazla gecikmenin altın üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceğini belirtiyor.

Peter Hug: Altın’da ilk destek 1.800 dolar

Peter Hug, altın’ın 1.800 doların altına düşmesi veya önümüzdeki hafta 1.850 doların oldukça üzerine çıkması durumuna şaşıracağını söyledi. Peter Hug, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Önümüzdeki hafta 1.780 – 1.850 dolarlık bölgeye bakıyorum. İlk destek 1.800 dolar.

Peter Hug, fiziki altın piyasasında yüksek primlerin talep üzerine ağırlaştığı bir duraklama olduğunu söyledi. Peter Hug, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bireysel yatırımcılar, hem altın hem de gümüş primi peşinde koşma konusunda daha az hevesli hale geliyor. Primler yüksek ve nakit esasına göre mevcut envanter miktarı anemik. Son birkaç gündür fiziksel satın alma pazarında bir kesinti var. ABD Darphanesi yeni tasarımıyla altın Kartallarını üretmeye başlayana kadar önümüzdeki 4-6 hafta boyunca çok fazla yeni ürün yok. Bayiler şu anda envanterlerinde ne varsa, önemli primler alıyorlar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir