Ünlü CEO’dan Şoke Eden Tahminler: Ölüyor, Altın’larınızı Satın! Bundan Alın

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yatırımcıların çoğunun önümüzdeki yıllarda Bitcoin satın almak için altın satacağını ve sarı metali ölüme terk edeceğini tahmin ediyor.

Michael Saylor: Altın ölü para! Altın’ınızı satın, Bitcoin satın alın

Dünyanın en büyük halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Nomad Capitalist’ten Andrew Henderson ile yaptığı röportajda, önemli açıklamalarda bulundu. Michael Saylor, yatırımcıların servetlerini BTC‘de saklamayı tercih ettikleri için 10 trilyon dolarlık altın piyasasının yok olacağını söylüyor.

Michael Saylor, yatırımcıları “ölmekte olan bir varlık olarak gördüğü” altın’dan en son çıkanlar olmamaları konusunda uyarıyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın ölü paradır. Altın’ınızı satın, Bitcoin satın alın. Çünkü diğer insanlar altın’larını satacaklar ve altın’larını döktüklerinde dışarı çıkan son kişi siz olacaksınız. Sanırım altın para kazanıyor… Şu anda altın olarak 10 trilyon dolarlık parasal enerji var. Sonunda, onu elinde tutmak isteyecek olan sadece merkez bankaları olacak. Her özel rasyonel aktör bundan uzaklaşacak ve Bitcoin’e geçecek.

MicroStrategy CEO’su: Altın hızla yükselmesi gereken bir dönemde zayıf görünüyor

İş zekası devinin CEO’su, değerli metalin en iyi günlerinin geçmişte kaldığının bir kanıtı olarak altın’ın hızla yükselmesi gereken bir dönemde zayıf performansına işaret ediyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu ne için iyi? İnsanlar siyasi huzursuzluk için altın tuttu. Para basımına karşı bir korunma olarak altın’ı tutarlar. Bu yıl ondan çok şey aldık. Altın neden üçe katlanmadı? Son altı aydaki her varlık sınıfına bakın. Altın’a bakın, NASDAQ’a bakın, S & P’ye bakın, tahvillere bakın. Hiçbir yere gitmiyorlar. Ne çalışıyor? Bitcoin çalışıyor. Üç katına veya dört katına çıktı, ancak kolayca üçe katlandı diyelim…

Michael Saylor: Bitcoin’e toplu göç olacak

MicroStrategy CEO’su argümanını güçlendirmek için Bitcoin kullanan ve kullanmayan firmaların başarısını karşılaştırıyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Square çalışıyor, çünkü Square, Bitcoin’in ağına bağlı. Square, bir mobil uygulamada Bitcoin satın almanıza izin verir. PayPal, Bitcoin’e bağlı olduğu için çalışıyor ve bir mobil uygulamada çalışıyor. GrayScale, yatırım fonlarını Bitcoin’e bağladıkları için çalışıyor. Bu dijital parasal ağa bağlanan şeyler çalışıyor. Geleneksel itibari paranın üstünde işleyen şeyler -euro ve dolar- kesiliyor. Venezuela, Arjantin, Lübnan, Güney Afrika’da şirketlere veya yatırımlara sahip olacak kadar şanssızsanız, boşluğu doldurun. Hiç çalışmıyorlar, çünkü para birimleri çöküyor. Ne kadar rekabetçi olursa olsun, çökmekte olan veya zayıflayan bir para biriminde gelir elde ediyorsa, hiçbir şirket başarılı olamaz. Bu, para birimleri değer taşımazsa bu hisse senetlerinin hiçbirinin bir değer deposu olmayacağı anlamına gelir. Yüzde 15’lik bir yıllık parasal enflasyon akımına karşı yüzüyorsunuz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir