Türk Altın Piyasaları Uzmanı: Gram Altın Bu Fiyatları Görebilir!

Dünyadaki en popüler güvenli liman varlığı olan altın, son dönemde beklentileri karşılayamıyor. Tarihsel verilere bakıldığında, ekonomik buhran dönemlerinde artması beklenen altın fiyatları, son zamanlarda tersi bir eğilim izliyor. Bu nedenle bazı piyasa uzmanları, bu günlerde altın’a yatırım yapmanın bir salgın krizi nedeniyle riskli olduğunu belirtiyor.

Ancak uzun vadede ise tahminler altın lehine. Birçok uzman kısa vadede düşüş beklese de uzun vadede altın’ın güçlü yükselebileceğini iddia ediyor. Ünlü altın piyasaları uzmanı İslam Memiş de yeni tahminlerini paylaştı. İslam Memiş’e göre, gram altın fiyatları 400 TL seviyelerine kadar gerileyebilir.

İslam Memiş: Altın’da mevcut fiyatlar bir alım fırsatı…

Altın fiyatları son dönemde aşağı yönlü bir trendi izliyor. Bu durum Türkiye’de çok sayıda altın yatırımcısı olduğu da göz önünde bulundurulduğunda, yatırımcıları endişelendiriyor. Bazı uzmanlar altın’daki aşağı yönlü eğilimin devam etmesini beklerken bazıları da ilerleyen zamanlarda yükseliş atakları olabileceğini vurguluyor.

Ünlü altın piyasaları uzmanı İslam Memiş’de piyasaları yorumladı ve önemli öngörülerde bulundu. İslam Memiş’e göre, mevcut fiyatlar altın borcu olan vatandaşlara bir alım fırsatı sunuyor. İslam Memiş konuya yönelik şunları söyledi:

Mevcut fiyatların, 2021 yılında yani bu yıl düğün yapacak, altın borcu olan vatandaşlara bir alım fırsatı sunduğunu düşünüyoruz.

Ünlü altın piyasaları uzmanı: Gram altın 400 TL’ye gerileyebilir!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Türk yatırımcıların şimdilerde merak konusu gram altın fiyatlarının nereye gideceği yönünde. Ünlü altın piyasaları uzmanı İslam Memiş ise tam da bu soruya yanıt veriyor. İslam Memiş’e göre, gram altın fiyatları 400 TL seviyelerine kadar gerileyebilir. İslam Memiş konuya yönelik şunları söyledi:

540 TL seviyesinden 420 TL seviyesine kadar gerileyen bir gram altın karşımızda. Dolayısıyla biraz daha gerileyebilir mi? 400 TL seviyesine kadar gerileyebilir, ancak ben bu düşüşün kalıcı olacağını öngörmüyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir