Ünlü CEO Altın ve Bitcoin Fiyatını Yorumladı: 3x Yapacak!

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin fiyatının altın gibi diğer değer deposu varlıklarını şeytanlaştırana kadar yılda üç katına çıkmasını bekliyor.

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin fiyatı 3 katına çıkacak!

Yeni verdiği bir röportada MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in büyümeye devam edeceğini belirtiyor. Ayrıca MicroStrategy CEO’su,  BTC’nin gevşek para politikaları sayesinde yüzlerce trilyon doları çekmeye devam edecek parasal bir enerji sahip olduğunu söylüyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Parasal enflasyon oranını %15 artırdığım parasal genişleme ortamında, 300 trilyon doların fiat türevi olmayan bir değer deposu bulması gerekiyor. Bu, Bitcoin’in büyümeye devam edeceği ve parasal gücünün büyümeye devam edeceği ve altın’ı, gümüşü, devlet borçlarını, tahvil endekslerini, hisse senedi endekslerini, her parasal enerji kaynağını şeytanlaştırana kadar muhtemelen yılda %200 büyüyeceği anlamına gelir. Bu, satın alma gücünü kaybetmek istemeyen ve kıt bir varlığa ihtiyacı olan biri için sadece bir değer deposu… Bu durumda, gerçekten bir son görmüyorum. Bence önümüzdeki on yıl boyunca, son on yılda yaptığı şeyle oldukça orantılı bir oranda artmaya devam edecek.

Bitcoin boğası: Lider kripto para, altın’ı geride bıraktı

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin boğası lider kripto paranın değerli metalin parlaması gereken bir dönemde altın’ı geride bıraktığına da işaret ediyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Son 12 ayda Bitcoin %300 arttı ve altın %15 arttı. Altın’ın iyi performans göstermesi gereken bir yıl… Parasal genişlemeyle birleşen bir siyasi istikrarsızlık yılı istiyorsanız, bu hayatım boyunca hatırlayabildiğim en iyi yıl. Belki 70’lerde bir şeyler vardı ama son 20 veya 30 yılda bu, altın’ın patlaması gereken en iyi yıldı ve olmadı. 

İşte Bitcoin’i altın ve gayrimenkulden daha iyi bir değer deposu yapan özellikler

Michael Saylor, Bitcoin’i altın ve gayrimenkulden daha iyi bir değer deposu yapan özellikleri vurguluyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi, Bitcoin neden daha iyi bir varlık? Çünkü siber uzayda saf parasal mülkiyet. Ağırlığı yoktur. Bu nedenle onu ışık hızında hareket ettirebiliyorum. Altın’ın Manhattan’da veya Londra’da bir kasaya girmesi gerekiyor ve bazı bankalar, bazı karşı taraflar ve bazı hükümetlerin kontrolünde… Bir milyar dolarlık altın’ı birkaç saniye içinde gezegenin bir tarafından gezegenin diğer tarafına taşıyamıyorum… Yüz milyon dolarınız varsa ve California’da arazi satın aldıysanız, California valisinin arazinin değeri üzerinde bir miktar gücü vardır. Hükümet varlığa zarar verebilir… Bitcoin ile hükümet varlığa bu kadar kolay zarar veremez. Fizik yasaları varlığa zarar vermez ve yazılım mühendisliği varlığı geliştirir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir