“Keskin Bir Hareket Geliyor!”: İşte 18 Ünlü Analistten Altın Tahminleri

Altın piyasasında karışık duygular ile hafif güven krizi yaşanıyor. Wall Street analistleri ve Main Street yatırımcıları, piyasaya yönelik beklentilerini açıkladı. Analistlerin güçlü bir çoğunluğu, kıymetli metalin ONS başına 1.850 dolarlık ​​direncinin üzerinde kritik kazançlar elde edememesinin ardından düşüş bekliyor. Analistlere göre, önümüzdeki hafta altın fiyatları düşebilir. Ancak bireysel yatırımcıların çoğu, duyarlılığın üç ayın en düşük seviyesine düşmesinden bir hafta sonra, sarı metalde yükselişe geçti. İşte 18 popüler analistten altın tahminleri…

İşte 18 popüler analistten altın tahminleri

Colin Cieszynski: Altın için piyasada çok fazla talep yok

Birçok analist, yatırımcılar hisse senedi piyasalarında ivme artışına odaklandığından, yakın vadede altın’ın baskı altında kalmasını bekliyor. Aynı zamanda analistler, birçok yatırımcının düşük faiz oranlarının olduğu bir ortamda Bitcoin’e yöneldiğini söylüyor. Analistlere göre, BTC enflasyona karşı potansiyel olarak yeni bir korunma olarak rekor seviyelerde işlem görüyor. SIA Wealth Management’ın baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski, altın piyaları hakkında şunları söyledi:

Yatırımcı güveni şu anda yüksek olduğundan sığınak varlıklar için çok fazla talep yok. Bunun da ötesinde, ABD dolarına alternatif arayan trader’lar, değerli metallerden ziyade Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine odaklanmış görünüyor.

14 analist, önümüzdeki haftaya yönelik altın tahminleri verdi!

Bu hafta yapılan önemli bir ankete 14 ünlü analist katıldı. Toplam 10 analist yani %71’lik kesim, altın fiyatlarının önümüzdeki hafta düşeceği yönünde tahminde bulundu. Bu arada, yükseliş eğilimi gösteren ve tarafsız kalan analistler arasında bir bağ vardı. Her iki gruptaki analistlerde %14’lük kesimi oluşturuyor. Main Street yatırımcılarına bakıldığında, çevrimiçi ankette 1.257 oy kullanıldı. Bunların 644’ü veya %51’i önümüzdeki hafta altın üzerinde yükselişte olduklarını söyledi.

Diğer 350 katılımcı, yani %28’lik kesim düşüş eğiliminde olduklarını söyledi. 263 seçmen veya %21’lik kesim değerli metal konusunda tarafsız kaldı. Bireysel yatırımcılar altın’ın üzerinde yükselirken, piyasa yeni ilgi çekmeye çalışıyor. Haftalık çevrimiçi altın anketlerine katılım Ekim sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Geçen hafta, bireysel yatırımcıların %48’i altın konusunda düşüş yaşarken, piyasa analistlerinin %64’ü yükseliş eğilimi gösteriyordu.

Saxo Bank emtia stratejisi: Fiyatların düştüğünü görebilir ve desteği test edebiliriz

Altın piyasası, fiyatların ONS başına 1.850 doların üzerinde kazanç elde edememesi nedeniyle geçen hafta istikrarlı bir yükseliş ivmesi yakalamakta zorlandı. Nisan ayı altın vadeli işlemleri, geçen Cuma gününe göre %0,6’lık bir kazançla haftayı nispeten tarafsız bölgede kapatıyor.

İleriye baktığımızda, altın’ın fiyatını ilk direncin üzerinde tutamaması birçok analistin ONS başına 1.800 dolar civarında desteğe bakmasına neden oluyor. Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, altın’ın geçen hafta düşen reel getiri ve nispeten nötr bir ABD doları gibi önemli temellerden koptuğunu söyledi. Ole Hansen konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sanırım şu anda altın, yeni girdiler ararken bekle ve gör modunda. Bu ortamda, fiyatların düştüğünü görebilir ve desteği test edebiliriz.

Phillip Streible: 1.800 doların altındaki herhangi bir düşüş satın alınmalıdır

Bazı analistler yakın vadede altın fiyatlarının düşmesini beklerken, bunun yatırımcılara alım fırsatları sunacağını da ekliyor. İşte Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible’den altın tahminleri:

1.800 doların altındaki herhangi bir düşüş satın alınmalıdır. Ancak tam bir pozisyona sahip olmak istemezsiniz, küçükten başlayıp ölçeklendirebilirsiniz.

Bob Haberkorn: Sarı metal hızlı bir hareketle daha yükseğe gidiyor

RJO Futures’ın kıdemli emtia komisyoncusu Bob Haberkorn, fiyatların mevcut işlem aralıklarında sıkışıp kaldığını belirtiyor. Bob Haberkorn, altın üzerinde biraz yükselişe geçtiğini söyledi. Ayrıca analist, 1.800 doların altında herhangi bir düşüşü bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü de sözlerine ekledi. Bob Haberkorn konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Altın’ın fiyat hareketi biraz gizemli, çünkü piyasanın güçlü yükseliş temelleri var. Teknik resim fiyatların düşeceğine işaret ediyor. Ancak bu noktada ateşte biraz altın ve biraz demir olması gerekiyor. Çünkü sarı metal, hızlı bir hareketle daha yükseğe gidiyor…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir