Altın Fiyatı Sıçradı! Analist: Düşüş Bu Tarihte Bitecek! Sonra Bu Seviyeler..

Altın fiyatı (XAU/USD) bugün sıçradı ve 1.760-1.800 dolar civarında yükseliş eğilimi oluşturuyor. Popüler altın analisti Chris Svorcik, kısa ve uzun vadeli altın tahminlerini paylaşıyor. Analiste göre, çift dipli grafik deseni (mavi kutu) ters dönüşü tetikleyebilir. Bu makalede, altın’ın yükselme potansiyelini gözden geçireceğiz. Ayrıca Chris Svorcik’ın kısa ve uzun vadeli hedeflerini de analiz edeceğiz.

Popüler altın analisti, kısa ve uzun vadeli tahminlerini paylaşıyor

Altın fiyatlarının 2020’nin ilk yarısında 2.000 dolar seviyesini aştığını gördük. Ancak 2020’nin 2. yarısı çok daha sessizdi. Popüler altın analisti Chris Svorcik, bunun nedenini açıklıyor ve kısa ve uzun vadeli tahminlerini paylaşıyor. İşte Chris Svorcik’ın altın fiyatı öngörüleri:

  1. Yükseliş trendindeki mevcut duraklama, Wave 4 (mor) modeli için tipik olan önemli bir gerilemeye dönüşüyor.
  2. Waves 4 genellikle sığ geri çekilmelerdir, ancak aynı zamanda uzun aşamalardır.
  3. %38,2 Fibonacci destek bölgesi (mavi kutu) yükseliş trendi için olağan sıçrama noktasıdır.
  4. Çift dip, geri dönüş potansiyelini doğruluyor.
  5. Ancak 4. Waves da genellikle çok uzundur. Bu nedenle, genişletilmiş bir ABC (mavi) düzeltmesi muhtemelen 4. Wave (mor) içinde. Mevcut ABC (pembe) yalnızca ilk A dalgasını (mavi) tamamladı.
  6. Böyle bir 4 Waves’in uzatılması, 6-12 ay daha bir geri çekilmeyi gösterebilir.
  7. Fiyat hareketi %50 Fibonacci seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yükseliş görünümü geçerli kalır. Daha derin bir geri çekilme, farklı bir yükseliş dalgası modelini veya hatta trendin sonunu (kırmızı daire) gösterebilir.

Chris Svorcik: Altın fiyatı için ana hedeflerim 2.250 dolar ve 2.500 dolar

Analiste göre, günlük grafikte düzeltme aşaması daha iyi görünür hale geliyor. Analiste göre, düşüş hareketi yavaş, dalgalı ve düzeltici olabilir. Bu durumda Chris Svorcik, altın’da bir sıçrama ve patlama bekliyor. Chris Svorcik’a göre, sonunda yükselişin kırılması bu emtiayı daha da yükseğe göndermelidir. Analistin ana hedefleri 2.250 dolar ve 2.500 dolar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir